خانه / فرهنگی / بیش از هزار جلد کتاب به دانشگاه های جنوب شرق آسیا اهدا شد

بیش از هزار جلد کتاب به دانشگاه های جنوب شرق آسیا اهدا شد

رایزن علمی ایران در شرق آسیا از اهدای یک هزار و ۲۰۰ جلد کتاب به دانشگاه های جنوب شرق آسیا خبر داد.

تحصیلات نیوز به نقل از خبرگزاری مهر:  آقای عباس قنبری باغستان گفتند: کتاب های اهدایی به دانشگاه های جنوب شرق آسیا جزء کتاب های نفیس ادبی، تاریخی و فرهنگی در مورد ایران است.

وی افزود: این کتاب ها با مشارکت پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم به سه کشور مالزی، اندونزی و برونئی اهدا شد.

رایزن علمی ایران در شرق آسیا تاکید کرد: این آثار نفیس ایرانی به کتابخانه های مرکزی دانشگاه های بزرگ و مراکز پژوهشی- تحقیقاتی مالزی در ماه های بهمن و اسفند ۹۶ در سراسر این کشور اهدا شد.

آقای قنبری باغستان اظهار داشتند: این کتاب ها متعلق به شعرا و مفاخر ادبی ایران در حوزه های مختلف تاریخی، فرهنگی و ادبی کشور به دو زبان به نگارش درآمده است.

وی عنوان کرد: کتابخانه های دانشگاه های یوام، یوپی ام، یوکی ام، یواس ام، یو تی ام، موسسه بین المللی مطالعات پیشرفته اسلامی(IAIS)، مرکز مطالعات پیشرفته در مورد اسلام، تمدن و علم دانشگاه یو تی ام (کاسیس)، دانشگاه یو آی تی ام شاه عالم و دانشگاه بین المللی اسلامی مالزی از مراکز علمی مالزی بودند که این کتاب ها را دریافت کردند.

رایزن علمی ایران در شرق آسیا خاطرنشان کرد: در گذشته نیز حدود ۵۰۰ جلد کتاب نفیس ادبی، تاریخی و فرهنگی مربوط به ایران به کتابخانه های دانشگاه های اصلی کشورهای اندونزی و برونئی دارالسلام در جنوب شرق آسیا اهدا شده است.

آقای قنبری افزودند: توزیع این کتاب ها با همکاری نمایندگان دانشجویان ایرانی در دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی مختلف در کشورهای مالزی، اندونزی و برونئی و با هدف تقویت روابط علمی- فرهنگی صورت گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *