خانه / فرهنگی / ارائه خدمت بیش از ۴ هزار نفر در اردوهای جهادی علوم پزشکی

ارائه خدمت بیش از ۴ هزار نفر در اردوهای جهادی علوم پزشکی

اولین گزارش فعالیت‌های جهادی دانشگاهیان علوم پزشکی برای نخستین بار توسط ستاد مرکزی فعالیت‌های جهادی دانشگاهیان وزارت بهداشت منتشر شد.

تحصیلات نیوز به نقل از خبرگزاری مهر: آقای دکتر محمد تاج فرد، دبیر ستاد مرکزی فعالیت های جهادی دانشگاهیان با اعلام این خبر گفتند: این گزارش فعالیت‌های کانون‌های جهاد سلامت و گروه‌های جهادی وابسته به تشکل‌ها و کانون‌های دانشجویی و گروه‌های جهادی وابسته به بسیج جامعه پزشکی در ۶ ماهه اول سال جاری را اعلام کرده است.

وی گفت: در فصل اول این گزارش فعالیت ها و شناسنامه فعالان هر دانشگاه به صورت جداگانه با تصاویر مستند و آمار مربوطه منتشر شده است و در فصل دوم آمار فعالیت های جهادی دانشگاهیان وزارت بهداشت در ۶ ماهه اول سال جاری به صورت تجمیعی و کلی درج شده است.

آقای تاج فرد با اشاره به این گزارش تعداد کل کانون ها و گروه های جهادی شناسایی شده در دانشگاه های علوم پزشکی کشور گفتند: تا پایان شهریور ۱۳۹۶ تعداد ۱۱۲ کانون و گروه شناسایی شدند. تعداد کانون های جهادی قبل از ابلاغ اساسنامه تشکیل کانون های جهادی سلامت ۵ کانون بودند که بعد از ابلاغ این میزان به ۳۰ کانون رسید.

وی تعداد کل اردوهای جهادی برگزار شده در این مدت را ۱۴۵ اردو عنوان کرد و افزود: از این تعداد ۱۲۸ مورد درون استانی و ۱۷ مورد برون استانی برگزار شده است.

دبیر ستاد مرکزی فعالیت های جهادی دانشگاهیان آمار کل خدمت دهندگان در این اردوها را ۴ هزار و ۵۱۵ نفر و تعداد کل خدمت گیرندگان را ۶۲ هزار و ۵۶۷ نفر ذکر کرد و افزود تعداد ۴۴ دستگاه کلینیک سیار دندانپزشکی در مرداد ماه ۹۶ به دانشگاه های علوم پزشکی واگذار شد که در این اردو ها مورد استفاده قرار گرفت و به ارائه خدمات دندانپزشکی در مناطق محروم پرداختند.

آقای تاج فرد از تصمیم ستاد مرکزی فعالیت های جهادی دانشگاهیان مبنی بر انتشار دوره ای و منظم گزارش این فعالیت‌ها با هدف اطلاع رسانی از خدمات داوطلبانه سلامت و همچنین قدردانی از فعالان جهاد سلامت در آینده خبر دادند و گفتند: کتاب گزارش این فعالیتها در آینده منتشر خواهد شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *