خانه / آموزش / برگزاری دوره عالی مالی در دانشگاه صنعتی امیرکبیر

برگزاری دوره عالی مالی در دانشگاه صنعتی امیرکبیر

دوره عالی دانش مالی به منظور آشنا کردن فعالان بازار مالی با موضوعات مرتبط از سوی دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار خواهد شد.

تحصیلات نیوز به نقل از ایسنا: دانشکده مهندسی صنایع و سیستم‌های مدیریت دانشگاه صنعتی امیرکبیر در راستای نیاز فعالان بازارهای مالی و با تکیه بر توان تخصصی اساتید این دانشکده و اساتید این حوزه در کشور، اقدام به طراحی دوره عالی دانش مالی (DBA in Finance) کرده و به منظور تقویت جنبه‌های کاربردی مرتبط با بازار سرمایه کشور، این دوره با حمایت مرکز مالی ایران اجرا خواهد شد.

دوره عالی دانش مالی (DBA in Finance) برای دانش‌آموخته‌های مهندسی که در بازارهای مالی و حوزه‌های مرتبط مشغول به فعالیت هستند، فرصت خوبی را ایجاد می‌کند تا با آشنایی با مطالب روز مطرح شده در این حوزه بتوانند نقش موثرتری در محیط کاری خود داشته باشند.

در این دوره ضمن ارائه مفاهیم مقدماتی، شرکت کنندگان با موضوعاتی چون “بازارهای مالی شامل بورس کالا و سهام و فرابورس”، “بازارهای آینده طلا با استفاده از نرم افزارهای مرتبط”، “مباحث مربوط به سرمایه گذاری”، “مدیریت خطر پذیری مالی” و “بانکداری” آشنا خواهند شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، طول این دوره آموزشی ۲ سال و نیم (۵ ترم آموزشی) و در ۳۸۴ ساعت آموزشی است که در ۳ نیمسال اول دانشپذیران با مطالب تئوری و نحوه به کارگیری آنها در بازارهای مالی آشنا خواهند شد و سپس در قالب یک طرح مطالعاتی- کاربردی در حوزه مالی به حل یک مسأله واقعی در حوزه بورس، بیمه یا بانک خواهند پرداخت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *