خانه / علم و فناوری / کمک‌رسانی فناوری‌های نوین به توسعه فرهنگی/راه‌اندازی شتاب‌دهنده محتوای فرهنگی دیجیتال در زنجان

کمک‌رسانی فناوری‌های نوین به توسعه فرهنگی/راه‌اندازی شتاب‌دهنده محتوای فرهنگی دیجیتال در زنجان

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه شریف، توجه به ترکیب فرهنگ و فناوری را امری نو دانست و گفت: امیدوار هستیم که بتوانیم با استفاده از فناوری‌های نوین در حوزه فرهنگ تاثیرگذار باشیم.

تحصیلات نیوز به نقل از ایسنا:  آقای محمدرضا موحدی در نخستین همایش ملی “فناوری‌های فرهنگی؛ تولید و اشتغال” که امروز ۲۹ بهمن ماه در دانشگاه شریف برگزار شد، با بیان اینکه فرهنگ و فناوری در اذهان عموم دو حوزه مجزا تلقی می‌شوند، آنها را در عمل نزدیک به یکدیگر دانستند و گفتند: با ظهور فناوری‌های نوین ارتباط تنگاتنگی بین این دو عرصه ایجاد شده است.

وی، ضمن تاکید مجدد بر خدمت‌رسانی در عرصه فرهنگ و توسعه کالاهای فرهنگی، دانشگاه شریف را از پیشگامان این عرصه عنوان کرد و افزود: دفتر خدمت‌رسانی در این زمینه نیز برای نخستین بار در مجتمع خدمات صنعتی دانشگاه شریف تاسیس شده است.

*رونمایی از کتاب نوآوری نرم/راه‌اندازی شتاب‌دهنده محتوای دیجیتال

آقای امیرحسین اسدی، دبیر اجرایی همایش ملی “فناوری‌های فرهنگی؛ تولید و اشتغال” و مبتکر شتاب دهنده (استارتاپ) ابر زندگی، قرار گرفتن واژه فناوری در کنار فرهنگ را ثقیل دانستند و گفتند: چگونگی کمک رسانی فناوری به فرهنگ موضوعی است که باید بر روی آن کار شود؛ و این همایش سرآغاز این راه به شمار می‌آید.

آقای اسدی ضمن تاکید بر شکست ناپذیری استارتاپ‌ها، از راه‌اندازی شتاب‌دهنده محتوای دیجیتال خبر دادند و افزودند: این شتاب‌دهنده به توسعه کسب و کارهای دیجیتال کمک می‌کند.

وی همچنین نخستین شتاب‌دهنده زیر مجموعه آن را شتاب‌دهنده محتوای فرهنگی دیجیتال معرفی کرد و گفت: این شتاب‌دهنده که فناوری دیجیتال را به فرهنگ پیوند می‌دهد، برای نخستین بار در زنجان راه‌اندازی شده است.

در این همایش از کتاب نوآوری نرم، ترجمه امیر حسین اسدی رونمایی شد، ضمن آنکه از طریق پرینتر سه بعدی، چاپ لوگوی سه‌بعدی دانشگاه شریف نیز به نمایش گذاشته شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *