خانه / خلاقیت و نوآوری / مزرعه تحقیقاتی گل نرگس و گیاهان دارویی راه‌اندازی شد

مزرعه تحقیقاتی گل نرگس و گیاهان دارویی راه‌اندازی شد

مزرعه تحقیقاتی گل نرگس و گیاهان دارویی به مساحت دو هکتار، در دانشگاه صنعتی خاتم الانبیای بهبهان راه‌اندازی شد.

تحصیلات نیوز به نقل از ایسنا: آقای دکترسید نژاد رئیس دانشگاه صنعتی خاتم الانبیای بهبهان در آئین بهره‌برداری ازاین طرح گفتند: ضرورت ایجاد مزرعه تحقیقاتی همواره در شهرستان و دانشگاه احساس می‌شد که این مهم با پیگیری مسئولان دانشگاه در قالب مزرعه تحقیقاتی گل نرگس و گیاهان دارویی به سرانجام رسید. این مزرعه در پیشبرد تحقیقات دانشجویان تحصیلات تکمیلی و همکاران هیات علمی دانشکده‌ها بسیار موثر است.

آقای دکتر محمد فرجی، معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه صنعتی خاتم الانبیای بهبهان نیز گفتند: این مزرعه از مصوبات نشست ماه گذشته گل نرگس در این دانشگاه با حضور نرگس‌کاران و مسئولان شهرستان و اعضای هیات علمی دانشگاه با مهندس شمسایی مدیرعامل سازمان آب و برق خوزستان بوده که وی قول مساعدت و حمایت از احداث آن را دادند و از اهداف مهم آن تحقیقات گل نرگس با هدف بالا بردن کمی و کیفی تولید گل نرگس در شهرستان بهبهان است و در فاز اول این مزرعه با حمایت اداره منابع طبیعی شهرستان، ۲۰ هزار پیاز گل نرگس کاشته شد.

آقای دکترپور رضایی، مسئول مزرعه تحقیقاتی درخصوص طرح جامع تحقیقات گل نرگس و گیاهان دارویی، به راه‌اندازی گلخانه و ایجاد کلکسیون درختان و درختچه‌های بومی استان و منطقه در آینده نزدیک در این مزرعه خبر دادند.

بر اساس اعلام روابط عمومی وزارت علوم، در حاشیه این افتتاح ۴۰ اصله نهال درختان مثمر به میمنت چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی در این مزرعه تحقیقاتی کاشته شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *