خانه / آموزش / عناوین جدید دانشکده های دانشگاه علوم بهزیستی مشخص شد

عناوین جدید دانشکده های دانشگاه علوم بهزیستی مشخص شد

کمیته بررسی راه اندازی و تاسیس دانشکده های دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی عناوین جدید دانشکده های مصوب دانشگاه و چگونگی استقرار گروه های آموزشی را تصویب کرد.

تحصیلات نیوز به نقل از خبرگزاری مهر:  کمیته بررسی راه اندازی و تاسیس دانشکده های دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی با حضور رئیس دانشگاه، عناوین جدید دانشکده های مصوب دانشگاه و چگونگی استقرار گروه های آموزشی در مجموعه هریک از آنها را به تصویب رساند.

در ابتدای این جلسه ، دکتر محمد کمالی رئیس دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، گفت: با توجه به اینکه اضافه کردن دانشکده جدید، نیاز به مصوبه شورای گسترش دارد که در طولانی مدت و با پیگیری مراحل مختلف اجرایی و اداری، امکانپذیر خواهد شد، لذا فعلا تمامی ۲۲ گروه آموزشی دانشگاه با توجه به حوزه فعالیت و دربرگیری موضوع آنها تقسیم بندی شده و بعنوان زیر مجموعه هریک از دانشکده ها مشخص می شوند.

سپس با اظهارنظر تک تک اعضای کمیته و بررسی جوانب مختلف موضوع در نهایت با توجه به ماموریت های دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی و نقش دانشگاه در نظام سلامت کشور تحت نظارت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ، تاسیس سه دانشکده با عناوین «علوم توانبخشی»، «سلامت روان و علوم رفتاری» و «سلامت و رفاه اجتماعی» به تصویب رسید.

در ادامه این نشست اعضای کمیته تقسیم گروه های آموزشی و قراردادن آنها در مجموعه سه دانشکده مصوب را مورد بررسی قرار دادند و با جمع بندی نظر اکثریت اظهارنظر برخی از اعضای هیات علمی دانشگاه که به کمیته و یا به ریاست دانشگاه ارائه شده است و نظر کارشناسی معاون و مدیر امور آموزشی دانشگاه  که در این جلسه حضور داشتند، گروه های آموزشی فیزیوتراپی، کاردرمانی، گفتاردرمانی، ارتوپدی فنی، شنوایی شناسی، ارگونومی، مدیریت توانبخشی، علوم بالینی، علوم پایه، ژنتیک زیرمجموعه دانشکده علوم توانبخشی قرار گرفتند.

در این تقسیم بندی نظر نهایی اعضای کمیته بر قرار گرفتن گروه های آموزشی روانپزشکی، روانشناسی، مشاوره، روانشناسی و آموزش کودکان استثنایی، سالمندشناسی، پرستاری در مجموعه دانشکده سلامت روان و علوم رفتاری بود.

گروه های آموزشی مدیریت رفاه اجتماعی، مددکاری اجتماعی، سلامت در حوادث و بلایا، آمار، رشد و پرورش کودکان پیش از دبستان، معارف اسلامی زیر مجموعه دانشکده سلامت و رفاه اجتماعی قرار گرفتند.

در ادامه نشست اعضای کمیته بررسی و تقسیم بندی مراکز تحقیقاتی را به زمان دیگری موکول کرده و تجمیع آنها را در آینده در دو یا سه پژوهشکده پیش بینی کردند.

سپس اعضای کمیته به بررسی ماموریت دوم خود در تعیین وظایف مسئولان و کارشناسان دانشکده ها در حیطه امور آموزشی و پژوهشی پرداختند که با تبادل نظر جمع نتیجه گیری شد «تدوین برنامه ریزی آموزشی، امتحانات و امور مربوط به تحصیلات تکمیلی» و تشکیل شورای آموزشی و شورای پژوهشی (جدای از شوراهای آموزشی و پژوهشی مستقر در ستاد دانشگاه ) در دانشکده ها انجام شود.

همچنین مقرر شد تا «وظایف آموزشی و پژوهشی، تعداد نیروی کارشناسی و مدت زمان انجام وظایف» از سوی معاونان آموزشی و پژوهشی دانشگاه، مستندسازی شود و در جلسه آینده ارائه شود.

رئیس دانشگاه علوم بهزیستی از اعضای کمیته و معاونان آموزشی و پژوهشی دانشگاه حاضر در جلسه خواست تا نظرات کارشناسی خود را در خصوص «راه حل اجرایی برای تاسیس دانشکده ها» آماده کنند تا مورد بررسی قرار بگیرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *