خانه / علم و فناوری / چهاردهمین جشنواره فن‌آفرینی شیخ بهائی برگزار می شود

چهاردهمین جشنواره فن‌آفرینی شیخ بهائی برگزار می شود

حرکت جشنواره از یک جشنواره استانی به یک جشنواره منطقه‌ای و سپس برنامه‌ریزی برای نیل به برگزاری یک جشنواره ملی و مطرح‌شدن آن به عنوان یکی از چهار جشنواره مطرح کشور که با همکاری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و بنیاد ملی نخبگان شکل گرفته است همت راسخ مسئولین شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان را به این مهم نشان می‌دهد.
جشنواره ملی فن‌آفرینی شیخ‌بهایی با هدف ترویج و توسعه فن‌آفرینی، خلاقیت و نوآوری، معرفی فن‌آفرینان به عنوان موتور حرکت و توسعه اقتصاد دانش‌بنیان و ایجاد فضای تعامل در میان فعالان عرصه‌های مختلف فن‌آفرینی برگزار می‌شود.
حوزه فعلی جشنواره یک حوزه ملی برای فن‌آفرینان داخل کشور است و در یک چشم‌انداز میان‌مدت، فرا‌ ملی شده و کشورهای منطقه را شامل خواهد شد. این جشنواره با محتوایی منحصر به فرد، اردیبهشت‌ماه هر سال، توسط شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان برگزار می‌شود.
تحصیلات نیوز به نقل از خبرگزاری مهر: این جشنواره منحصر به فرد در اعتبار‌بخشی به فعالیت‌های فن‌آفرینان در دو بخش مسابقه‌ای و غیر مسابقه‌ای برگزار می‌شود، بخش مسابقه‌ای طراحان کسب و کار، فن‌آفرینان و فرصت‌های سرمایه‌گذاری و فن‌آفرینی با محتوا و نظام داوری ویژه و بخش غیر مسابقه‌ای نمایشگاه و سمینارهای آموزشی، ادعای منحصر به فرد بودن این جشنواره را در توسعه و اعتبار‌بخشی به فن‌آفرینی اثبات می‌نماید.
نظر به اهمیت ویژه ترویج فرهنگ کارآفرینی و فن‌آفرینی در سطح دانشجویان دانشگاه‌ها و به منظور حرکت به سمت دانشگاه کارآفرین، المپیاد ملی طرح کسب و کار دانشجویی به همت معاونت پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برنامه‌ریزی و به اجرا گذاشته شد. از این رو شاهد حضور ویژه دانشجویان در این بخش از جشنواره خواهیم بود که با همکاری و مدیریت استانی پارک‌های علم و فناوری استان‌های سراسر کشور برگزار خواهد شد.
استقبال از جشنواره از سوی فن‎آفرینان و مخترعین و همکاری پارک‌های علم و فناوری در برپایی جشنواره‌های استانی همکار با جشنواره ملی فن‌آفرینی شیخ‌بهایی بر موفقیت این جشنواره افزوده است.
تقویم جشنواره

چند نکته مهم که قبل از شروع فرآیند ثبت نام باید به آن‌ها دقت فرمایید:

 •  امکان ثبت‌نام مستقیم در بخش “فرصت‌های سرمایه‌گذاری و فن‌آفرینی” وجود ندارد. فقط شرکت‌کنندگان برتر۱ در دو بخش طراحان کسب و کار (آزاد و دانشجویی) و فن‌آفرینان در بخش “فرصت‌های سرمایه‌گذاری و فن‌آفرینی” شرکت داده می‌شوند.
 • برای راه‌یافتگان به بخش “فرصت‌های سرمایه‌گذاری و فن‌آفرینی” امکانات جدیدی فراهم شده که در کاربرگ مربوطه تقدیم شده است. لازم به ذکر است که هیچکدام از این امکانات بدون مجوز کتبی شرکت‌کنندگان در جشنواره ارائه نخواهد شد. بنابراین لازم است که شرکت‌کنندگان هرکدام از امکانات زیر را که علاقمند هستند، مشخص و در کاربرگ ثبت نام “فرصت‌های سرمایه‌گذاری و فن‌آفرینی” علامت بزنند.

 

این امکانات عبارتند از:

 1. ارائه خدمات مشاوره‌ای جهت تعریف فرصت سرمایه‌گذاری در قالب یکی از ابزارهای بورسی (نظیر صندوق پروژه، صندوق جسورانه، بازار شرکت‌های کوچک و متوسط و …)۲
 2. معرفی به دانشگاه‌های علاقمند جهت همکاری پژوهشی و تحقیقاتی با تیم مجری و مشارکت در تکمیل فن‌آوری
 3. معرفی به تجار و بازرگانان جهت بررسی امکان مشارکت در تجارت محصول یا خدمات عرضه شده
 4. معرفی به سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی جهت مشارکت در مدیریت بنگاه اقتصادی موجود یا ایجاد یک بنگاه جدید
 5. معرفی به خیرین حامی کارآفرینی جهت تامین تسهیلات قرض‌الحسنه و ارائه خدمات رایگان مشاوره‌ای و بازاریابی
 6. تهیه فیلم از فرصت سرمایه‌گذاری و انتشار آن در شبکه اینترنتی با همکاری یکی از اپراتورهای تلفن همراه کشور

 

———————————————————————————————————————–

پانویس:

 1. شرکت‌کنندگان برتر به آن گروه از داوطلبین اطلاق می‌شود که حداقل امتیاز لازم برای معرفی به سرمایه‌گذاران، بازرگانان، واسطه‌های فناوری خارجی و … را دارا باشند.
 2. برای آشنایی با هریک از این ابزارها می‌توانید به مراجع تعیین شده از سوی سازمان بورس کشور مراجعه فرمایید. در ضمن مشاورین جشنواره برای معرفی این ابزارها در خدمت شرکت‌کنندگان برتر خواهند بود.

 

———————————————————————————————————————–

هزینهای که بابت ثبتنام طبق جدول زیر اخذ میشود تنها شامل هزینه ثبتنام و انجام مراحل مختلف داوری است. پذیرایی و ناهار در ایام جشنواره و سایر هزینهها مانند غرفه نمایشگاهی و پذیرایی برای سایر افراد تیم متعاقباً اعلام و در صورت لزوم دریافت خواهد شد.

بخشهای مسابقهای

بخشهای جشنواره

هزینه ثبت نام (ریال)

مهلت ثبت نام

طراحان کسب و کار آزاد

۲.۵۰۰.۰۰۰

۹۶/۱۱/۲۶

طراحان کسب و کار دانشجویی

رایگان

۹۶/۱۱/۲۶

فنآفرینان
(شامل نوپا، رشدیافته و تاثیرات اجتماعی فنآفرینان)

۴.۰۰۰.۰۰۰

۹۶/۱۱/۲۶

تداوم فنآفرینی

۱۰.۰۰۰.۰۰۰

۹۶/۱۱/۲۶

بخشهای غیر مسابقهای

غرفههای نمایشگاهی*

متعاقباً اعلام میشود

۹۷/۰۸/۰۱

سمینارها و رویدادهای جانبی

متعاقباً اعلام میشود

۹۷/۰۸/۰۱

* برای انجام مراحل داوری (بخش فنآفرینان) و همچنین معرفی به سرمایهگذاران داشتن غرفه نمایشگاهی الزامی است.

شاهکارهای شیخ‌بهایی:
 • تقسیم آب زاینده ‌رود معروف به طومار شیخ‌ بهایی
 • مسجد امام اصفهان
 • ساعت شاخص اوقات در مسجد اصفهان
 • حمام شیخ ‌بهایی
 • طراحی و فکر ایجاد شهر نجف آباد
 • ساخت مدرسه و مسجد چهارباغ به روی لجنزار
 • و…
همچنین استاد شیخ‌بهایی در علومی چون محاسبات، داستان نویسی، معماری، شعر، خوشنویسی و تفسیر قرآن مهارت داشت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *