خانه / فرهنگی / پیشنهاد تاسیس مرکز مشاوره ازدواج برای دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی

پیشنهاد تاسیس مرکز مشاوره ازدواج برای دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی

رئیس شبکه زنان دانشمند جهان اسلام پیشنهاد کرد مرکز مشاوره ازدواج برای دختران و پسران دانشگاه آزاد اسلامی راه اندازی شود.

تحصیلات نیوز به نقل از خبرگزاری مهر: خانم طیبه ماهرو زاده رییس شبکه زنان دانشمند جهان اسلام در نخستین نشست شورای سیاست‌گذاری تشکل‌های دانشگاهیان گفتند: فعالیت دانشجویان مذهبی باید در شان افراد مذهبی باشد. فعالیت برای افراد غیر مذهبی یا خاکستری نیز باید متناسب با روحیات آنان تعریف شود.

وی ادامه داد: متاسفانه مساله آرایش در میان دانشجویان دختر حالت زشتی گرفته است، باید برای دانشجویان تبیین شود که دانشجویان خارجی چگونه هستند. باید برای آنان به صورت روانشناسانه و علمی توضیح دهیم که قوانین دانشگاه باید رعایت شود.

خانم ماهرو زاده خطاب به دانشجویان تشکل‌های دانشجویی، تاکید کردند: فعالان تشکل‌ها از نظر علمی و درسی باید سرآمد و به زبان‌های عربی و انگلیسی مسلط باشند تا بتوانند الگوی مناسبی برای سایر دانشجویان به شمار آیند.

رییس شبکه زنان دانشمند جهان اسلام، اذعان داشت:‌ متاسفانه برخی از اساتید خوب و خیلی علمی افکاری را سم‌پاشی می‌کنند که مورد تایید ما نیست. شأن دانشگاه باید از سوی استادان و دانشجویان رعایت شود.

وی همچنین به انجمن اولیا و مربیان مدارس اشاره کرد و افزود:‌ در زمانی که دکتر زاهدی وزیر علوم بودند و بنده نیز مشاور بودم به وی پیشنهاد دادم بهتر است مدلی نظیر انجمن اولیا و مربیان مدارس برای دانشگاه‌ها تعریف شود تا به خانواده‌ها درباره شرایط دانشجویان گزارش داده شود.

خانم ماهرو زاده همچنین پیشنهاد کردند مرکز مشاوره ازدواج برای دختران و پسران دانشگاه آزاد اسلامی راه اندازی شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *