خانه / علم و فناوری / ارائه راهکاری برای فروش محصولات فناورانه حوزه نفت

ارائه راهکاری برای فروش محصولات فناورانه حوزه نفت

معاون علمی و فرهنگی سازمان برنامه و بودجه با اشاره به چالش‌های شرکت‌های دانش‌بنیان در زمینه فروش محصولات تولید شده، گفت: از وزارت نفت درخواست می‌شود تا با نشستی با شرکت‌های دانش‌بنیان فعال در این حوزه مسائل آنها را مورد ارزیابی قرار دهد.

تحصیلات نیوز به نقل از ایسنا: آقای دکتر محمدرضا واعظ مهدوی روز سه‌شنبه، ۲۵ مهرماه در نشست عملکرد دستگاه‌ها در راستای راهبرد نقشه جامع علمی کشور در حوزه اقتصاد مقاومتی که در شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد، با اشاره به بازدیدهای انجام شده در بخش‌های مختلف صنعت نفت، افزودند: در حال حاضر وزارت نفت در ۱۰ حوزه نفتی به واگذاری پروژه‌هایی به دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی اقدام کرده است که این جسارتی است که این وزارتخانه اجرایی کرده و در هیچ حوزه دیگری شاهد این اقدام نبودیم.

وی اضافه کرد: در این راستا با دو مقوله شرکت‌های تولیدکننده و شرکت‌های دانش‌بنیان مواجه هستیم.

آقای واعظ مهدوی با تاکید بر اینکه ما بیشتر با شرکت‌های دانش‌بنیان سروکار داریم، گفتند: در نشست‌هایی که با شرکت‌های دانش‌بنیان داشتیم، اعلام کردند که تجهیزات و ابزارهای مختلفی در حوزه صنعت نفت تولید کردند، ولی مشکلاتی در فروش این تجهیزات دارند.

معاون علمی و فرهنگی سازمان برنامه و بودجه پیشنهاد کرد: از مسئولان وزارت نفت درخواست می‌کنم که نشستی با شرکت‌های دانش‌بنیان داشته باشند و مسائل و مشکلات آنها را مورد ارزیابی قرار دهند.

وی تاکید کرد: تجربیات ما نشان می‌دهد که این ارتباطات در رفع چالش‌های موجود بسیار موثر است.

آقای واعظ مهدوی با اشاره به انعقاد ۲۵۳ قرارداد از سوی وزارت نفت با دانشگاه‌ها، یادآور شدند: در صورتی‌که این اطلاعات منتشر شود، امکان سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در این عرصه را فراهم می‌کند.

وی با انتقاد از عملکرد کشور در عدم توسعه حوزه‌های دانش‌بنیان، اظهار کرد: با وجود گذشت ۱۲۰ سال از آغاز صنعت نفت در کشور ما هنوز مشکلاتی در بخش‌های فناوری داریم که امیدواریم با اقدامات انجام شده در وزارت نفت چالش‌های فناورانه این حوزه مرتفع شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *