خانه / فرهنگی / آقای هوشنگ مرادی‌کرمانی از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به‌عنوان نامزد جایزه آسترید لیندگرن ۲۰۱۸

آقای هوشنگ مرادی‌کرمانی از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به‌عنوان نامزد جایزه آسترید لیندگرن ۲۰۱۸

آقای هوشنگ مرادی‌کرمانی از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به عنوان نویسنده و کتاب‌خانه‌های سیار روستایی کانون در بخش ترویج کتاب‌خوانی به‌عنوان نامزد جایزه آسترید لیندگرن ۲۰۱۸ معرفی شد.

تحصیلات نیوز به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون: انتخاب نویسنده نام آشنای کتاب کودک و نوجوان و کتاب‌خانه‌های سیار روستایی با سابقه و تاثیرگذار کانون هم‌زمان با برگزاری جلسه‌ی جایزه آستریدلیندگرن در نمایشگاه کتاب فرانکفورت، اعلام شد.
هیئت‌های معرفی نامزدهای این جایزه در ایران برای جایزه سال ۲۰۱۸، متشکل از کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، شورای کتاب کودک، موسسه پژوهشی تاریخ ادبیات کودک و انجمن نویسندگان ایران است.
بر همین اساس، در دومین روز از نمایشگاه کتاب فرانکفورت جلسه‌ای با حضور رییس هیات داوران جایزه لیندگرن برگزار شد. مقام‌های مسوول اعلام کردند که حدود ۲۰۰ کاندیدا برای دریافت جایزه ۲۰۱۸ معرفی و برای اطمینان از حضور هنرمندانی از سراسر دنیا ۱۴ نفر به هیات انتخاب این جایزه اضافه شده‌اند.
جایزه جهانی آسترید لیندگرن، بزرگ‌ترین جایزه جهانی ادبیات کودک پس از جایزه‌ی هانس کریستین اندرسن است.
خانم آسترید لیندگرن، نویسنده به‌نام سوئدی و صاحب کتاب‌هایی چون «پی پی جوراب بلند» و «کارلوس روی پشت بام» است. وی در سال ۲۰۰۲ در سن ۹۴ سالگی دیده از جهان فرو بست. دولت سوئد برای گرامی‌داشت یاد وی مسابقه‌ای جهانی با نام او پایه‌گذاری کرد، که هر ساله در این کشور برگزار می‌شود.
هدف از اهدای این جایزه تقویت و بالا بردن کیفیت ادبیات کودک و نوجوان و ارتقای حقوق کودکان در جهان است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *