خانه / علم و فناوری / برگزاری هم نت(همکاری، مشکل­ گشایی، نوآوری و توانمندسازی) توسط بنیاد نخبگان خراسان‌جنوبی

برگزاری هم نت(همکاری، مشکل­ گشایی، نوآوری و توانمندسازی) توسط بنیاد نخبگان خراسان‌جنوبی

سرپرست بنیاد نخبگان خراسان‌جنوبی از برگزاری هم نت(همکاری، مشکل­ گشایی، نوآوری و توانمندسازی) محصولات استراتژیک این استان در آبان ماه سال جاری خبرداد.

به گزارش تحصیلات نیوز به نقل از  ایسنا، آقای حسن هاشمی از برگزاری رویداد کارآفرینی هم‌نت محصولات استراتژیک در خراسان‌جنوبی خبرداده و اظهارکردند: این رویداد سه مرحله­‌ای شامل؛ ایده‌­پردازی حول فرصت‌ها و چالش‌ها، آموزش، کارتیمی و شکل‌گیری هسته‌های کارآفرین به صورت مستقل یا زیرنظر سرمایه‌گذار برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه هم‌نت،مخفف همکاری، مشکل­ گشایی، نوآوری و توانمندسازی است، افزود: این رویداد، فضایی برای مواجهه با فرصت‌ های واقعی کسب‌وکار، نیازها و چالش­ های صنعت و بازار ایجاد کرده است.

سرپرست بنیاد نخبگان خراسان‌جنوبی تصریح کرد: با تشکیل تیم‌ها، ایده‌پردازی و توسعۀ ایده ضمن آموزش و ارائه مشاوره، تلاش می‌شود با ارزیابی داوران و سرمایه‌ گذاران، گروه‌های تشکیل‌شده را به سمت ایجاد هسته‌های کارآفرینی سوق دهد.

آقای هاشمی ادامه دادند: در این مدل، با توجه به اینکه فن­‌آفرین و سرمایه­‌گذار اقدام به بیان فرصت و مسئله می‌کند، به عنوان تسهیلگر و یا سهام­دار تیم را همراهی کرده و به روند رشد کسب‌وکار نوپای بوجود آمده، کمک می‌کند.

سرپرست بنیاد نخبگان خراسان‌جنوبی با اشاره به ظرفیت بالای استان خراسان‌جنوبی در تولید محصولاتی همچون زرشک، زعفران ، عناب و انار تصریح کرد: در طرح هم‌نت تلاش می‌شود بهترین طرح‌ها در هر یک از مراحل کاشت، داشت، برداشت، بازاریابی، برندینگ و صادرات این چهار محصول استراتژیک خراسان‌جنوبی، احصاء و مورد حمایت قرار گیرند.

آقای هاشمی یادآور شدند: رویداد هم‌نت خراسان‌جنوبی آبان‌ماه سال‌جاری با حمایت معاونت علمی‌ و فناوری رئیس‌جمهور و دستگاه‌های اجرایی استان برگزار خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به سایت www.skhamnet.ir مراجعه کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *