خانه / آموزش / برگزاری نخستین جشنواره ملی بازی‌های ویدئویی آموزشی با عنوان «سرگرم‌آموز»

برگزاری نخستین جشنواره ملی بازی‌های ویدئویی آموزشی با عنوان «سرگرم‌آموز»

نخستین جشنواره ملی بازی‌های ویدئویی آموزشی با عنوان «سرگرم‌آموز» با حمایت  ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار شد.

به گزارش تحصیلات نیوز  به نقل از  مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، نخستین جشنواره ملی بازی‌های ویدئویی آموزشی با عنوان «سرگرم‌آموز» که با حمایت ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی و توسط هسته پژوهشی بازی‌های رایانه‌ای آموزشی دانشگاه علامه طباطبایی برگزار شد، از هفته سوم خرداد ماه با برگزاری کارگاه های آموزشی، سخنرانی‌های علمی، پنل های تخصصی و نشست‌های دانشجویی همراه بود.
در این برنامه های ترویجی موضوعاتی همچون محاسبات عاطفی در طراحی بازی های رایانه ای آموزشی، بررسی نقش فناوری واقعیت افزوده در آموزش و نقش بازی های رایانه ای در درمان مشکلات روح و روان مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد.
بازی‌های آموزشی از جمله راهکارهایی هستند که استفاده از آن‌ها برای فعال کردن متعلمان و ایجاد خلاقیت در آن‌ها، یکی از مباحث اصلی و تخصصی حوزه آموزشی را تشکیل می‌دهد. بازی آموزشی یکی از موقعیت‌های یاددهی ـ یادگیری به شمار می‌رود که می‌تواند به عنوان رسانه‌ای مفید و کارآمد در سطوح رسمی و غیررسمی مورد استفاده معلمان قرار گیرند.
هدف غایی این بازی‌ها فقط تفنن یا پرکردن اوقات فراغت نیست، بلکه چنین بازی‌هایی، در ضمن ایجاد لحظاتی لذت بخش و فرح‌انگیز برای مخاطبان، با فراهم ساختن تجربه‌هایی نزدیک به تجربه‌های دست اول، یادگیری سریع‌تر و پایدارتر را سبب می‌شوند.
علاوه برهسته پژوهشی مطالعات بازی های رایانه ای آموزشی دانشگاه علامه طباطبائی و ستاد فناوری های نرم و هویت ساز معاونت علمی ریاست جمهوری، مجموعه های دایرک، مرکز تخصصی بازی سازی دانشگاه اصفهان، انجمن علمی تکنولوژی آموزشی دانشگاه علامه طباطبائی، انجمن علمی بازی های رایانه ای و انجمن یادگیری الکترونیکی ایران از جمله مشارکت‌کنندگان در این رویداد ملی بودند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *