خانه / دکتری و پسادکتری / شرایط پذیرش دانشجوی دکتری در دانشگاه ولی عصر (عج) رفسنجان در سال تحصیلی ۹۷– ۱۳۹۶

شرایط پذیرش دانشجوی دکتری در دانشگاه ولی عصر (عج) رفسنجان در سال تحصیلی ۹۷– ۱۳۹۶

به گزارش تحصیلات نیوز،  دانشگاه ولی عصر (عج) رفسنجان در سال تحصیلی ۹۷– ۱۳۹۶ از کسانی که حداکثر تا ۳۱ شهریور ماه ۱۳۹۶ در مقطع کارشناسی ارشد فارغ التحصیل شده و یا می شوند،با توجه به ضوابطی که از سوی سازمان سنجش آموزش کشور و تحصیلات تکمیلی این دانشگاه تعیین نموده است در رشته های زیر دانشجو می پذیرد:

 

 

بر اساس آیین نامه ای که از طرف سازمان سنجش آموزش کشور  به دانشگاه های سراسر کشور ابلاغ گردیده است، پذیرش دانشجو در دوره دکتری (ph.D) در سال تحصیلی ۹۷– ۱۳۹۶ در دو مرحله انجام می پذیرد .
مرحله اول :سنجش علمی توسط سازمان سنجش انجام می گیرد . بعد از اعلام نتیجه داوطلبان در قالب کارنامه و تعیین حد نصاب سنجش علمی از سوی  دانشگاه ها(جدول شماره۲)،  در صورت کسب حد نصاب لازم توسط داوطلب، سنجش علمی مرحله دوم آغاز می گردد.
شایان ذکر است نمره کسب شده توسط داوطلب در نمره کل نهایی داوطلب اعمال نمی گردد.
شرکت در مرحله دوم ارزیابی (مصاحبه علمی و سنجش عملی و بررسی سوابق آموزشی و پژوهشی ) برای تمامی متقاضیان و پذیرش نهایی الزامی می باشد.

 

داوطلبانی که حد نصاب تعیین شده در مرحله اول را کسب نموده اند، طبق برنامه زمان بندی که در جدول شماره ۲ آمده است به دانشکده های مورد نظر در دانشگاه ولی عصر (عج) مراجعه و ضمن ارائه اصل مدارک و مستندات*در آزمون مرحله دوم (مصاحبهعلمی و سنجش عملیوبررسیسوابقآموزشیوپژوهشی) شرکت نمایند.
•    مدارک مورد نیاز :
–    تکمیل فرم شماره ۱
–    اصل شناسنامه و کارت ملی و کپی تمام صفحات آنها
–    تصویر کارنامه آزمون نیمه متمرکز دکتری سال ۱۳۹۶
–    اصل مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد و ریز نمرات هر دو مقطع
تبصره ۱ : آن دسته از داوطلبان که فارغ التحصیل دوره کارشناسی ناپیوسته می باشند علاوه بر اصل مدرک کارشناسی ناپیوسته می بایست اصل مدرک کاردانی را نیز ارائه نمایند.
تبصره ۲ : آن دسته از دانشجویان سال آخر که حداکثر تا تاریخ ۳۱/۶/۹۶ در مقطع کارشناسی ارشد و یا دکتری حرفه ای فارغ التحصیل خواهند شد می بایست اصل گواهی تائید شده توسط دانشگاه محل تحصیل مربوط به معدل واحدهای گذرانده تا تاریخ ۳۰/۱۱/۹۵ را همراه داشته و ارائه نمایند.
–    فیش بانکی به مبلغ ۵۰۰۰۰۰ ریال (پنجاه هزار تومان) بابت هزینه آزمون مصاحبه به شماه حساب ۲۱۷۸۶۷۳۸۰۸۰۰۷ بانک ملی به نام درآمدهای اختصاصی دانشگاه ولی عصر (عج) رفسنجان  واریز و اصل و کپی آن ارائه گردد.
–    اصل حکم کارگزینی برای داوطلبان حائز شرایط سهمیه مربیان رسمی قطعی یا رسمی آزمایشی وزارت علوم، تحقیقات و فنآوری
تذکر مهم : کلیه داوطلبانی که حد نصاب مرحله دوم ارزیابی (مصاحبه علمی وسنجش عملی و بررسی سوابق آموزشی و پژوهشی )  را کسب نمایند (جدول شماره ۳) و در ردیف پذیرفته شدگان دانشگاه قرار گیرند، اسامی آن‏ها بترتیب نمره کسب شده به سازمان سنجش ارسال و قبول شدگان نهایی توسط سازمان سنجش به دانشگاه ها اعلام می ‏شود.

فرم مربوطه به شرایط پذیرش دانشجوی دکتری را از اینجا دانلود کنید

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *