خانه / ابتدایی / پرتال کودک و نوجوان فضای مناسبی برای دیده شدن آثار ‌اعضای کانون آغاز به کار کرد

پرتال کودک و نوجوان فضای مناسبی برای دیده شدن آثار ‌اعضای کانون آغاز به کار کرد

مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با بیان این که پرتال کودک و نوجوان فضای مناسبی برای دیده شدن آثار ‌اعضای کانون است،گفت: آثار شاخص فرهنگی، هنری و ادبی اعضا و مربیان کانون در پرتال کودک و نوجوان بارگذاری می‌شود. این پرتال  با هدف ارایه‌ی محتوای مناسب و خدمات مورد نیاز کودکان و نوجوانانِ فارسی زبان در سراسر دنیا به نشانی www.koodak۲۴.ir راه‌اندازی شده است.

به گزارش تحصیلات نیوز، مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش به نقل از کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ، علیرضا حاجیان‌زاده در نشست با نوجوانان بوشهری با تاکید بر این موضوع گفت: فضای خوبی در پرتال کودک ونوجوان فراهم شده که مخاطبان علاوه بر استفاده از امکانات این فضا بتوانند آثار خود را نیز در معرض دید علاقه‌مندان در سراسر ایران و دنیا قرار دهند.

مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ضمن ابراز خرسندی از حضور در میان نوجوانان افزود: همواره حس خوبی در نشست‌هایی که با نوجوانان در شهرهای مختلف دارم  وجود دارد و این حال و هوا در تمام مراکز کانون در سراسر کشور مشابه است که به نظر من این مهم حاصل فضای صمیمی حاکم در مراکز کانون است که به تمامی افرادی که در این مکان‌ها حضور می‌یابند منتقل می‌شود.

وی کتاب‌خوانی را یکی از مهم‌ترین عواملی دانست که این حس خوب را تقویت می‌کند و علاوه بر بالا رفتن دانش و اطلاعات بچه‌ها موجب فراگیری مهارت‌های دیگری از قبیل اعتماد به نفس بالا، مهارت خواندن و نوشتن، قدرت بیان و استفاده درست از واژگان و توان سخنوری در اعضای کانون می‌شود.

حاجیان‌زاده فراگیری مهارت‌های اجتماعی و مشارکت در کار گروهی، توانایی نقد، بررسی و تحلیل فیلم و کتاب و… را از دیگر مزایای حضور بچه‌ها در فعالیت‌های کانون عنوان کرد و افزود: همواره بچه‌های عضو کانون نسبت به همسالان خود از توان‌مندی‌های بیشتری برخوردار هستند.

مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با بیان این‌که در تمامی سفرهای استانی خود نشستی را با نوجوانان عضو کانون برگزار می‌کند یادآور شد: این نشست‌ها با هدف آشنایی بیشتر با  نقطه‌نظرها و دیدگاه‌ها و پیشنهادهای نوجوانان برای تصمیم‌گیری‌ها در سطح کلان کانون است تا بر اساس نیازهای بچه‌ها صورت ‌گیرد.

در ادامه این نشست نوجوانان بوشهری به بیان دیدگاه‌ها، پیشنهادها و خواسته‌های خود از مسوولان کانون پرداختند که تجهیز مراکز فرهنگی‌هنری به فن‌آوری‌های نوین، افزایش ویژه برنامه‌های ادبی از قبیل نشست‌های دوپنجره با حضور نویسندگان مطرح کودک و نوجوان از آن جمله بود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *