خانه / ابتدایی / برگزاری مسابقه ریاضیات کانگورو برای تمام گروه‌ها از ساعت ۱۰ صبح پنج‌شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۶

برگزاری مسابقه ریاضیات کانگورو برای تمام گروه‌ها از ساعت ۱۰ صبح پنج‌شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۶

به گزارش تحصیلات نیوز،  مسابقه ریاضیات کانگورو برای تمام گروه‌ها از ساعت ۱۰ صبح پنج‌شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۶ آغاز می‌شود. مدت زمان مسابقه ۹۰ دقیقه در نظر گرفته شده است و برنامه‌ریزی و زمان‌بندی فعالیت‌های جنبی قبل یا بعد از مسابقه بر عهدۀ مدارس و مراکز برگزارکننده می باشد. از جمله مواردی که لازم است داوطلبان به آن توجه کنند عبارتند از:

• اطلاعات حوزه‌ها و کارت ورود به جلسه دانش‌آموزان، از تاریخ ۹۶/۱/۲۸ در سامانه ثبت‌نام ریاضیات کانگورو در دسترس قرار می‌گیرد. مدارسی که به‌صورت مستقیم در سامانه ثبت‌نام کرده‌اند می‌توانند کارت دانش‌آموزان خود را از پنل ثبت‌نامشان دریافت کنند سایر مدارس و دانش‌آموزان نیز کارت ورود به جلسه خود را از نمایندگی ریاضیات کانگورو در شهر خود دریافت کنند.

• سؤالات مسابقه ریاضیات کانگورو پنج‌گزینه‌ای است و در گروه اول و دوم و گروه سوم و چهارم شامل ۲۴ سؤال (۸سؤال سه امتیازی، ۸سؤال چهار امتیازی و ۸سؤال پنج امتیازی) و در گروه‌های بالاتر شامل ۳۰ سؤال (۱۰سؤال سه امتیازی، ۱۰سؤال چهار امتیازی و  ۱۰سؤال پنج امتیازی) است و به پاسخ نادرست امتیاز منفی تعلق نمی‌گیرد.

• در مسابقه ریاضیات کانگورو استفاده از ماشین حساب، خط‌ کش، گونیا، نقاله و پرگار و سایر وسایل مشابه مجاز نیست.

• شرکت‌کنندگان می‌توانند دفترچه سؤالات را با خود ببرند تا در فرصت‌های دیگر هم بتوانند به سؤالات آن فکر کنند.

• مدارسی که حداقل  ۳۰ دانش‌آموز را برای شرکت در مسابقه کانگورو ثبت‌نام کرده‌اند، به عنوان حوزه برگزاری مسابقه تعیین شده‌اند. دانش‌آموزان در مدارسی که به این حد نصاب نرسیده‌اند، به نزدیک‌ترین حوزه ممکن ارجاع داده شده‌اند. در موارد خاص ممکن است حوزه‌بندی از این قاعده تبعیت نکرده باشد.

• آخرین پنج‌شنبۀ فروردین هر سال به عنوان روز ریاضیات کانگورو در ایران در نظر گرفته شده است و برگزاری مسابقۀ کانگورو صرفاً در این روز امکان پذیر است. چنان‌چه مدرسه‌ای به هر دلیل در روزی غیر از این روز مسابقه را برگزار کند، دبیرخانه ریاضیات کانگورو از پذیرفتن پاسخ‌برگ‌های مربوطه معذور خواهد بود.

• بسته مربوط به مسابقه، به تفکیک حوزه‌های تعیین‌شده تا حداکثر چهارشنبه ۳۰ فروردین در شهر تهران از طریق مأمور اعزامی دبیرخانه و در شهرهایی که نمایندگی دارند از طریق نماینده و در سایر شهرها از طریق پست به حوزه‌ها تحویل داده خواهد شد. این بسته شامل دفترچه سؤالات مسابقه، پاسخ‌برگ‌های شخصی‌سازی‌شدۀ دانش‌آموزان و فرم صورت‌جلسه خواهد بود. (توجه: اگر حوزه‌ای تا آن تاریخ بسته مذکور را دریافت نکرد، لازم است در اسرع وقت به دبیرخانه ریاضیات کانگورو اطلاع دهد.)

• پاکت حاوی پاسخبرگ‌ها را در شهر تهران به مأمور اعزامی دبیرخانه و در شهرهایی که نمایندگی دارند به نمایندۀ ریاضیات کانگورو تحویل دهید. در صورتی که در شهر شما نمایندگی ریاضیات کانگورو وجود ندارد و بستۀ آزمون را از طریق پست دریافت کرده‌اید، پاکت پاسخ‌برگ را در اسرع وقت از طریق پست پیشتاز به نشانی دبیرخانۀ ریاضیات کانگورو ارسال کنید.

• بسته هر حوزه شامل بسته دفترچه سوالات، بسته پاسخ‌برگ، لیست دانش‌آموزان حوزه و شماره صندلی است (این شماره صندلی با شماره ای که بر روی کارت ورود به جلسه وجود دارد مطابقت دارد). اکیدا توصیه می‌شود بسته بندی بسته حوزه ها را باز نکنید. در صورت وجود هر گونه مشکل پیش از هر اقدامی با دبیرخانه هماهنگ کنید.

• لطفاً ضمن حفظ فضای شاد و بدون استرس برای دانش‌آموزان، شرایط را به گونه‌ای فراهم کنید که این مسابقه به طور عادلانه برگزار شود و هر دانش‌آموز حاصل تفکر خودش را به پاسخ‌برگ منتقل کند.

– در هر بسته یک راهنمای دو صفحه ای و یک صورتجلسه یک صفحه ای قرار گرفته است. با این حال توصیه می شود در صورت امکان فایل راهنمای برگزاری را که به پیوست ارائه شده است مطالعه کنید.

– توصیه می شود از چند روز قبل، متناسب با تجربیات، امکانات و شرایط خود، برای دانش‌آموزان برنامه های ترویجی و آموزشی ریاضی در نظر بگیرید. پیشنهادهایی از طرف دبیرخانه ریاضیات کانگورو به پیوست ارائه شده است می توانید از آنها هم استفاده کنید، هدف از این برنامه ها ایجاد فضای شاد و به دور از استرس برای دانش‌آموزان است.

راهنمای برگزاری مسابقه ریاضیات کانگورو

 فرم صورتجلسه کانگورو ۱۳۹۶

راهنمای بازی های ریاضی

چالش کانگوروهای رنگی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *