خانه / علم و فناوری / رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان خبرداد: اجرای ۱۶ پروژه تحقیقاتی مشترک میان دانشگاه های ایران و سوئیس

رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان خبرداد: اجرای ۱۶ پروژه تحقیقاتی مشترک میان دانشگاه های ایران و سوئیس

رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان گفت: درحال حاضر دانشگاه ها و مراکز پژوهشی کشور ۱۶ پروژه تحقیقاتی مشترک با دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی سوئیس دارند.

محمود مدرس هاشمی در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: دانشگاه صنعتی اصفهان به عنوان مرکز هماهنگ کننده همکاری ها با کشور سوئیس از سوی وزارت علوم انتخاب شده است.

وی افزود: در این راستا ارتباط علمی و آموزشی ایران با کشور سوئیس از سوی این دانشگاه پیگیری می شود و اکنون ۱۶ پروژه مشترک تحقیقاتی میان دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی ایران و کشور سوئیس درحال انجام است.

رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان خاطرنشان کرد: برای تعیین این پروژه ها حدود ۱۸۰ پروپزال میان دانشمندان و اعضای هیئت علمی ایران با کشور سوئیس تعریف شد که در نهایت با داوری های صورت گرفته و به دلیل کمبود منابع ۱۶ پروژه تحقیقاتی مشترک انتخاب شد.

مدرس هاشمی خاطرنشان کرد: این پروژه ها در حوزه های فنی و مهندسی و پزشکی تعریف شده که درحال حاضر ۵ پروژه مربوط به دانشگاه های زیر مجموعه وزارت بهداشت و ۱۱ پروژه نیز مربوط به دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی زیر مجموعه وزارت علوم است.

وی عنوان کرد: با حمایت وزارت علوم مبلغ مربوط به تعهد کشور ایران برای این پروژه ها پرداخت شده و طرف سوئیسی نیز سهم خود را برای اجرای این پروژه ها پرداخت کرده بنابراین اجرای پروژه ها آغاز شده است.

رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان خاطرنشان کرد: این ارتباط گام بزرگی در ارتباط علمی بین المللی ایران با اروپا به شمار می رود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *