خانه / آموزش / آمار داوطلبان کنکور دکتری/ کاهش تعداد پشت کنکوری ها

آمار داوطلبان کنکور دکتری/ کاهش تعداد پشت کنکوری ها

رئیس سازمان سنجش با اشاره به آمار ثبت نام در آزمون ورودی دوره دکتری نیمه متمرکز سال۹۸ گفت:حدود ۱۹۴هزار داوطلب در این آزمون شرکت کرده اند که ۵۷درصد را آقایان و۴۳درصد را خانم ها تشکیل می دهند.

تحصیلات نیوز به نقل از خبرگزاری مهر: آقای دکتر ابراهیم خدایی امروز در حاشیه بازدید از حوزه امتحانی دانشکده تربیت بدنی دانشگاه تهران در آزمون ورودی دکتری نیمه متمرکز سال ۹۸ افزودند: تعداد داوطلبان آزمون دکتری ۹۸ نسبت به داوطلبان آزمون دکتری ۹۷، ۳۸ هزار نفر کاهش داشته است.

وی خاطرنشان کرد: کارنامه اولیه برای داوطلبان دکتری اواخر فروردین ماه منتشر می شود و داوطلبان مجاز می توانند در اوایل اردیبهشت ماه ۹۸ انتخاب رشته کنند.

آقای خدایی تأکید کردند: نتایج نهایی هفته اول شهریورماه ۹۸ برای پذیرش دکتری اعلام خواهد شد.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به روند پذیرش دکتری در دانشگاه ها گفت: از سال ۹۴ ضوابط پذیرش شفاف شده است و ما باید به دانشگاه ها اعتماد کنیم، چرا که در دکتری، دانشجو چهار سال باید با استاد کار کند و روش پذیرش بر اساس قانون مصوب تاکنون مشکل خاصی نداشته است.

وی درباره بحث کاهش تعداد داوطلبان در کنکور دکتری گفت: کاهش داوطلب به طور کلی در تمامی کنکورها رخ داده است، چرا که بحث ورود به آموزش عالی و اهمیت آن برای کسب منزلت اجتماعی و تقارن آن با بحث های اشتغال از تب مدرک گرایی کاسته است، از همین رو پیش بینی می کنیم در آینده تعداد پشت کنکوری ها در تمام آزمون ها کاهش یابد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *