خانه / علم و فناوری / «مدرسه اشتغال سلامت» راه اندازی می­‌شود

«مدرسه اشتغال سلامت» راه اندازی می­‌شود

مدیر مرکز تجاری‌سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان جهاد دانشگاهی علوم پزشکی شهید بهشتی از راه اندازی «مدرسه اشتغال سلامت» با تاکید بر حل مسائل سالمندی خبر داد.

تحصیلات نیوز به نقل از خبرگزاری مهر:  خانم پریسا فتایی اظهار داشتند: «مدرسه اشتغال سلامت» در ۳ بخش آموزش (Healthcare MBA)، مشاوره کارآفرینی سلامت و ایجاد استارتاپ­های نوآورانه سلامت اجرا می شود.

وی ادامه داد: در بخش آموزش با برگزاری دوره‌های توانمندسازی، مهارت‌آموزی و کارآفرینی برای گروه‌های هدف، مهارت‌هایی آموزش داده می‌شود که برای کار در مراکز درمانی و یا ایجاد یک استارت‌آپ و برعهده گرفتن یک شغل در آینده به آن نیاز دارند.

مدیر مرکز تجاری‌سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان جهاد دانشگاهی علوم پزشکی شهید بهشتی با بیان اینکه دوره آموزش عالی آزاد Healthcare MBA به مدت ۲۰۰ ساعت با مجوز وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در حال اجراست، گفت: هم اکنون ۱۵۸ نفر از دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاه­ علوم پزشکی شهید بهشتی درحال فعالیت برای ۱۴ استارت‌آپ این حوزه هستند.

وی با اشاره به بخش مشاوره، اظهار کرد: در بخش مشاوره، فراگیران می توانند از مشاوره های راه اندازی، ایجاد و استقرار کسب وکار نوپا، ارزیابی طرح تجاری، مشاوره حقوقی، مشاوره بازاریابی و سایر خدمات مشاوره‌ای با تیم تخصصی مشاوران کسب و کار این مرکز بهره مند شوند.

خانم فتایی با دعوت از کلیه صاحبنظران و شاغلان حوزه سلامت به ویژه سلامت سالمندی برای همکاری با این مرکز، تاکید کردند: مرکز نوآوری و شکوفایی (منش) و مراکز تخصصی معاونت پژوهشی جهاد دانشگاهی علوم پزشکی شهید بهشتی از جمله مرکز پایش و سلامت سالمندی، مرکز سلامت روان و مرکز درمان در منزل سالمندی (امداد) زمینه استقرار تیم های نوآور را فراهم کرده اند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *