خانه / فرهنگی / استارت‌آپ‌های دانشجویان علوم پزشکی حمایت می شوند

استارت‌آپ‌های دانشجویان علوم پزشکی حمایت می شوند

مدیرکل فرهنگی وزارت بهداشت گفت: ما به دنبال این هستیم که توجه دانشجویان به حوزه استارتاپ‌ها جلب شود و استارتاپ‌هایی نیز توسط دانشجویان راه اندازی شود.

تحصیلات نیوز به نقل از خبرگزاری مهر: آقای امیر لله‌گانی در نشست توانمندسازی کارشناسان انجمن‌های علمی دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در مشهد مقدس، افزودند: باید بستر خلاقیت را برای دانشجویان به وجود آوریم تا شاهد رشد آنها در زمینه‌های مختلف به خصوص در عرصه سلامت باشیم.

وی به اشاره به اینکه اخیرا توجه به استارتاپ‌ها در کشور بیشتر از پیش شده است، اظهار داشت: یکی از مسائل اصلی ما و حوزه‌ای که باید به آن توجه کنیم، باید موضوعات استارتاپی  در حوزه سلامت باشد.

مدیرکل فرهنگی وزارت بهداشت با بیان اینکه شاید هنوز بحث استارتاپ‌های حوزه سلامت چندان رایج نشده باشد، افزود: خوشبختانه در چند سال اخیر شاهد راه اندازی استارتاپ‌هایی در حوزه پزشکی هستیم.

وی تاکید کرد: باید بستر خلاقیت را برای دانشجویان به وجود آوریم تا شاهد رشد آنها در زمینه‌های مختلف به خصوص در عرصه سلامت باشیم. البته در این زمینه به کمک‌های فراوانی نیازمندیم چرا که این نوع فعالیت‌ها در کشور ما نوپا هستند.

آقای للـه‌گانی خطاب به کارشناسان انجمن‌های علمی دانشجویی دانشگاه های علوم پزشکی کشور، آن ها را سرداران خط مقدم این عرصه معرفی  و بیان کردند: ما در عرصه فرهنگ و فعالیت‌های فرهنگی نباید فقط به فکر خروجی فعالیت‌ها باشیم و فقط آن را مد نظر قرار دهیم. برخی فعالیت‌ها تنها به هدف آشنایی دانشجویان با آن حیطه انجام می‌شوند.

وی خاطرنشان کرد: ما به دنبال این هستیم که توجه دانشجویان به حوزه استارتاپ‌ها جلب شود و استارتاپ‌هایی نیز توسط دانشجویان راه اندازی شود. اهمیت مسیری که دانشجویان پزشکی در عرصه فرهنگی طی می‌کنند، از اهمیت نتیجه کمتر نیست.

مدیرکل فرهنگی وزارت بهداشت با اشاره به موازی کاری‌هایی که در حوزه فرهنگی و دانشجویی انجام می‌شود، خاطر نشان کرد: نگاه ما این است که نقش تربیتی یک فعالیت فرهنگی از خروجی آن کمتر نیست و اگر این نگاه تربیتی را داشته باشیم موازی کاری هم هیچ ایرادی ندارد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *