خانه / علم و فناوری / سال آینده ۱۰۰نفر اول مسابقه ملی فناوری نانو به نانواستارتاپ راه می‌یابند

سال آینده ۱۰۰نفر اول مسابقه ملی فناوری نانو به نانواستارتاپ راه می‌یابند

نهممین دوره مسابقات ملی فناوری نانو از سوی ستاد توسعه فناوری نانو با هدف گسترش آموزش این فناوری در دانشگاه‌ها و مراکز علمی در اردیبهشت ماه سال آینده برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا، ستاد ویژه توسعه فناوری نانو در راستای تحقق اهداف ترویجی و آموزشی تدوین شده در سند راهبردی فناوری نانو، اقدام به برگزاری مسابقه ملی فناوری نانو کرده است. این مسابقه بزرگترین رقابت علمی در حوزه فناوری نانو است که هر ساله توسط کارگروه ترویج و آموزش عمومی ستاد ویژه توسعه فناوری نانو با حضور هزاران نفر از علاقه‌مندان به فناوری نانو برگزار می‌شود. این مسابقه ملی علاوه بر ایجاد رقابت میان شرکت‌کنندگان، زمینه را برای اخذ گواهی توانمندی تدریس، اخذ مجوز شرکت در نانواستارتاپ و المپیاد بین‌المللی نانو فراهم می‌کند.

نهمین دوره این رقابت‌ها در دو مرحله برگزار خواهد شد که اولین مرحله به صورت آنلاین از ۲۶ تا ۳۱ اردیبهشت‌ماه سال ۹۸ از طریق سایت آموزش فناوری نانو به نشانی edu.nano.ir برگزار خواهد شد. متقاضیانی که بتوانند حداقل نمره قبولی را در این مرحله آزمون کسب کنند، به مرحله دوم مسابقه ملی وارد خواهند شد. مرحله دوم به صورت حضوری در شعب برگزاری آزمون در سراسر کشور در روز ۲۸ تیرماه ۱۳۹۸ برگزار خواهد شد.

برگزیدگان مرحله دوم مسابقه از جوایزی چون ۱۸۰۰ میلیون ریال جوایز نقدی و غیرنقدی، کسب امتیاز نخبگی از طرف بنیاد ملی نخبگان، سهمیه سفر عمره و عتبات، مدال طلا، نقره و برنز مسابقه ملی فناوری نانو، دریافت گواهی توانمندی تدریس فناوری نانو و مجوز حضور در نانواستارتاپ بهره‌مند می‌شوند.

نانواستارتاپ یکی از برنامه‌های حمایتی ستاد ویژه توسعه فناوری نانو است که با هدف رشد و پرورش تیم‌های توانمند و رساندن ایده‌های مبتنی بر فناوری نانو به “پروتوتایپ” (نمونه اولیه) در قالب برنامه‌ای یک ساله اجرا می‌شود. این برنامه تسهیلات مادی و معنوی موردنیاز یک تیم برای توسعه ایده خود را تامین خواهد کرد و در نهایت تیم را به سایر برنامه‌های حمایتی، سرمایه‌گذار یا مشتری متصل می‌کند. این برنامه به دنبال حمایت از تیم‌های فناور است و رویکرد رقابتی در آن حاکم نیست.

تمام تیم‌های علاقه‌مند می‌توانند مسیر رشد خود را به کمک نانواستارتاپ شناسایی کنند و استارتاپ خود را توسعه دهند. تنها راه ورود به نانواستارتاپ، شرکت در مسابقه ملی فناوری نانو و کسب امتیاز لازم است. در واقع حداقل یکی از اعضای استارت‌آپ باید جزو افرادی باشد که شرایط ورود به نانواستارت‌آپ را کسب کرده‌اند.

نمره علمی فرد در مسابقه ملی فناوری نانو ۳۰ درصد از امتیاز لازم برای ورود به دوره نانواستارتاپ را تامین می‌کند. علاقه‌مندان پس از کسب امتیاز از مسابقه ملی فناوری نانو، با توسعه ایده فناورانه خود می‌توانند گزارشی از آن را برای دبیرخانه نانواستارتاپ ارسال کنند.

مجموع نمره علمی افراد و نتایج ارزیابی فنی و کسب و کاری این ایده فناورانه، ملاک ورود به نانواستارتاپ است. ۱۰۰ نفر اول طبق این معیار مجوز ورود به نانواستارتاپ را کسب خواهند کرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *