خانه / دکتری و پسادکتری / وزیر علوم تاکید کرد؛ کارهای تحقیقاتی سازمانها با کمک دانشگاهها اجرا می شود

وزیر علوم تاکید کرد؛ کارهای تحقیقاتی سازمانها با کمک دانشگاهها اجرا می شود

وزیر علوم با بیان اینکه بودجه پژوهشی وزارت علوم محدود است، گفت: آمادگی داریم کارهای تحقیقاتی دانشگاهی را با تمام سازمان ها به مرحله اجرایی برسانیم.

تحصیلات نیوز به نقل از خبرگزاری مهر:  آقای دکتر منصور غلامی وزیر علوم در حاشیه نشست مدیران دفاتر ارتباط با صنعت دانشگاه ها و مراکز پژوهشی در جمع خبرنگاران خاطرنشان کردند: جلسه روز گذشته با معاون اول رئیس جمهور تلاش در راستای ارتباط با دولت بوده است.

وی افزود: در دانشگاه های بزرگ خوشه های علمی ایجاد شده که مباحث علمی را تحلیل می کنند و به وزرا و دولت انتقاد می دهند. این خوشه ها بخشی اقتصادی، بخشی علمی و … هستند که جلسه با معاون اول صحبت در خصوص این خوشه های علمی بود.

وزیر علوم در خصوص بودجه پروژه های علمی و دانشگاهی افزود: در جلسه با معاون اول به اعداد و ارقام بودجه های پژوهشی توجه شد به عنوان مثال بودجه برای احیای تالاب انزلی در حدود هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شد.

آقای غلامی با اشاره به بودجه کل وزارت علوم گفتند: این بودجه زیاد نیست اما آمادگی داریم در وزارت علوم کارهای تحقیقاتی دانشگاه ها را با تمام سازمان ها در میان بگذاریم تا به مرحله اجرایی شدن برسد.

وی با بیان اینکه بودجه کل وزارت علوم مانند سال گذشته ضعیف است گفت: این بودجه کفایت ندارد اما با وجود مشکلات بودجه ای کشور اعتراضی نمی کنیم.

وزیر علوم در خصوص ارزیابی ارتباط صنعت و دانشگاه گفت: با وجود محدودیت های بودجه ای ما سر و صدا نمی کنیم اما آمادگی داریم کارهای تحقیقاتی را با همکاری سازمان ها انجام دهیم.

وی در خصوص موسساتی که دانشجو به خارج از کشور اعزام می کنند، گفت: ما نیازی نداریم دانشجویان به کشورهایی که سطح علمی آنها پایین تر از ایران است اعزام شوند اگر می روند به خواست خودشان بوده اما برای پرداخت ارز مقرر شد دانشجویانی که مورد تایید وزارت علوم هستند به کشور بازگردند و ادامه تحصیل دهند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *