خانه / علم و فناوری / خلق ثروت آب در گرو بهره‌مندی از استارتاپ‌ها است

خلق ثروت آب در گرو بهره‌مندی از استارتاپ‌ها است

دبیر ستاد توسعه فناوری‌های آب و خشکسالی معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری گفت: خلق ثروت در حوزه آب از طریق بهره‌مندی از استارتاپ‌ها فراهم می‌شود.

تحصیلات نیوز به نقل از  ایسنا: آقای نادرقلی ابراهیمی، دبیر ستاد توسعه فناوری‌های آب، خاک و محیط زیست در دومین جشنواره و نمایشگاه ملی فناوری‌های آب، خاک و محیط زیست معاونت علمی با بیان اینکه بررسی مشکلات شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپ‌ها در دستور کار است، گفتند: با استفاده از حضور شرکت‌های دانش‌بنیان و بهره‌مندی از  تکنیک‌های نوپایه در حوزه آب و خشکسالی می‌توانیم به خلق ثروت و رفع مشکلات زیست محیطی در کشور دست یابیم.

آقای ابراهیمی با اشاره به نقش ایده‌پردازان، استارتاپ‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان در روند برگزاری این دوره از نمایشگاه، گفتند: به طور حتم حضور ایده‌های نوین و نمایش رشد فکری، علمی و فناورانه در حوزه آب و خشکسالی، در روند برگزاری این رویداد تاثیرگذار بوده است.

وی در ادامه با اشاره به مشکلات و شرایط موجود کشور، بیان کرد: تجربه نشان داده است که شرایط تحریم‌ها همواره نقطه شروع موفقیت می‌تواند باشد، این بار نیز می‌توانیم با بهره‌مندی از ایده‌های نوین، خصوصا شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپ‌ها مشکلات حیاتی و مهم کشور را مرتفع کنیم.

دبیر ستاد توسعه فناوری‌های آب و خشکسالی گفت: از زمان شروع برنامه‌ریزی دومین جشنواره و نمایشگاه آب طی سه نوبت تمدید ارائه پیشنهادات فناورانه تعداد ٢٠١ ایده دریافت شد که قابل توجه است و به طور حتم این میزان گستردگی ایده‌های فناورانه نشان از بزرگی و اقتدار کشورمان در حوزهای علمی است.

وی با اشاره به چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران اظهار کرد: در عرصه تعاملات بین‌المللی با حضور مقتدرانه مدیریت صحیح منابع، هم‌فکری به نتیجه خواهد رسید.

ابراهیمی گفت: فرصت به وجود آماده منوط به برگزاری جشنواره نخواهد بود و ایده‌پردازان و فعالان مراکز تحقیقاتی می‌توانند ایده‌های خود را در حوزه آب و خشکسالی ارائه دهند.

فعالیت ١٠٧ شرکت دانش‌بنیان در حوزه آب

وی اعلام کرد: ١٠٧ شرکت دانش‌بنیان در حوزه آب وجود دارند که از این میزان پنجاه شرکت به منظور حضور در جشنواره اعلام آمادگی کردند.

دبیر ستاد توسعه فناوری آب و خشکسالی معاونت علمی از اختصاص غرفه به شرکت‌های دانش بنیان خبر داد و گفت: در این جشنواره به شرکت‌های دانش‌بنیان به منظور ارائه فناوری‌های خود به بخش علمی و فناورانه، فضایی اختصاص داده شده است.

آقای ابراهیمی گفتند: در ستاد توسعه فناوری آب و خشکسالی معاونت علمی عمده فعالیت‌ها حاکمیتی است تا بتوانیم با حضور دانشگاهیان و شرکت‌های دانش‌بنیان زیر چتر استارتاپ‌ها فعالیت‌های حاکمیتی را گسترش دهیم.

بر اساس این گزارش، دومین جشنواره و نمایشگاه ملی فناوری‌های آب، خاک و محیط زیست در محل سازمان تحقیقات و آموزش کشاوری از ١٢ آذر ماه آغاز شده و تا تا ١۴ آذرماه برپا خواهد بود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *