خانه / علم و فناوری / «اینترنت اشیاء» یا IOT و کاربردهای آن را بهتر بشناسیم

«اینترنت اشیاء» یا IOT و کاربردهای آن را بهتر بشناسیم

اصطلاح «اینترنت اشیاء» اولین بار توسط کوین اشتون در سال ۱۹۹۹ بکار برده شد و برای نخستین بار توسط انتشارات مؤسسه MIT به دنیامعرفی گردید و جهانی را توصیف کرد که در آن هر چیزی، از جمله اشیا بی جان، برای خود هویت دیجیتال داشته باشند و به کامپیوترها اجازه دهند آن‏ها را سازماندهی و مدیریت کنند.

تحصیلات نیوز به نقل از مرکز تحقیقات فناوری اینترنت اشیاء ایران: مفهوم اینترنت اشیاء بوسیله یکی از افراد کمیته توسعه RFID در سال ۲۰۰۰ رقم خورد. او به امکان  کشف  اطلاعات در مورد یک شیء برچسب خورده بوسیله جست و جو در یک آدرس اینترنت خاص و یا محتوای یک بانک اطلاعاتی اشاره نمود. از آن زمان واژه اینترنت اشیاء به مفهوم اشیاء روزمره‌ای که قابل تشخیص، مکان‌یابی، آدرس دهی و کنترل از طریق اینترنت باشند (چه از طریق RFID، شبکه بی‌سیم، شبکه WAN و یا سایر ابزارها) گره خورد. اشیاء روزمره تنها شامل وسایل الکتریکی نیست   بلکه اشیایی که به هیچ وجه به آن‌ها به دید یک وسیله الکتریکی نمی‌نگریم را هم شامل می شود.  مانند غذا، پوشاک، مواد، قطعات و  …

تعاریف زیادی از اینترنت اشیاء توسط انجمن‌های مختلف تحقیقاتی بر اساس نوع نگرش آن‌ها به نقاط قوت این ایده بیان‌شده است. دلیل چندوجهی بودن این مفهوم به نام‌گذاری این ایده یعنی «اینترنت اشیاء» برمی‌گردد. این نام از دو کلمه تشکیل‌شده است، کلمه اول به دیدگاه شبکه گرایی این مفهوم تأکید دارد درحالی‌که کلمه دوم به حرکت به سمت اشیاء عمومی که در یک  بسته مشترک قرارگرفته‌اند تأکید می‌کند. اینکه به اینترنت اشیاء با دید اینترنت گرا و یا موجودیت گرا نگاه کنیم باعث به وجود آمدن تغییر در ذینفعان، قراردادهای تجاری، تحقیق‌ها و استانداردهای  موجود خواهد شد. درواقع اینترنت اشیاء به معنی یک شبکه جهانی از اشیاء مرتبط که هر یک دارای آدرس مختص به خود بوده، می­ باشد که بر اساس قراردادهای استانداردشده‌ای با یکدیگر در ارتباط هستند. آدرس‌دهی منحصر به فرد، نمایش و ذخیره‌سازی اطلاعات تبادل شده در اشیاء، موضوعات چالش‌برانگیزی است که سومین دیدگاه از «اینترنت اشیاء» یعنی معناگرایی را در برمی‌گیرد.

در شکل مفهوم اصلی، فناوری‌ها و استاندارهای مهم با توجه به هرکدام از دیدگاه‏های بیان‌شده برای اینترنت اشیاء نمایش داده‌شده است در این شکل به‌طور واضح مشخص است که نقطه اشتراک و نتیجه سه دیدگاه بیان‌شده، اینترنت اشیاء را شکل میدهند.

 

دیدگاه شئ‌گرا: استفاده از علائم فرکانس­های رادیوئی اولین و ساده‌ترین روش برای تحقق بخشیدن به این دیدگاه می‌باشند. انجمن Auto-ID که از پیشگامان توسعه اینترنت اشیاء در دنیا است، اصطلاح اینترنت اشیاء را شبکه گسترده‌ای از علائم فرکانس­های رادیوئی و فناوری سنسور­ها می‌داند. هدف از تأسیس این نوع نهادها رسیدن به یک معماری مشترک در اینترنت اشیاء بر مبنای کد الکترونیکی منحصربه‌فرد اشیاء بوده است. کد الکترونیکی یک شیء درواقع به‌منظور پشتیبانی از گسترش استفاده از  علائم فرکانس­های رادیوئی در شبکه‏ های تجاری مدرن و ایجاد استانداردی در این شبکه‏ ها به وجود آمد. این استانداردها جهت بهبود قابلیت دیدن اشیاء از قبیل دنبال کردن، آگاهی از حالت و مکان شئ موردنظر طراحی شده‌اند. فناوری علائم فرکانس­های رادیوئی هنوز به دلیل هزینه کم و پشتیبانی قوی از آن به‌عنوان یک فناوری پیشرو در این دیدگاه، برای اینترنت اشیاء مورداستفاده  می­باشد. بااین‌وجود فناوری‌هایی مانند NFC و شبکه‏ های حسگر و محرک‌های بی‌سیم که با  علائم فرکانس­های رادیوئی سازگار هستند نیز کاربرد دارند. همچنین پروژه‏ های بزرگی برای ایجاد و توسعه چارچوبی مناسب در شبکه‏ های حسگر بی‌سیم بنام «  شناسایی ساخت حسگرهای بی‌سیم» در حال اجرا می‌باشد. بسیاری از انجمن‌هایی که در رابطه با نظریه اینترنت اشیاء کار می‌کنند بر این باورند که مفهوم اینترنت اشیاء بیشتر بر روی موجودیت‌ها تأکید دارد و این اشیاء هستند که نقش اصلی را بازی می‌کنند و باید هوشمندی لازم را داشته باشند. این تعریف باعث به وجود آمدن تئوری پیاده‌سازی قطعات هوشمند در دنیای واقعی شده است این قطعات باید علاوه بر اینکه مجهز به حسگرهای بی‌سیم متداول باشند ،  قابلیت ارتباط  نیزداشته باشند همچنین باید دارای توانایی‌هایی نظیر بروز رفتارهای خودکار و مستقل، استفاده از یادگیری‌های گذشته، همکاری کردن در ارتباط‌ ها و پیچیدگی‌های آن بوده که این تنها بخشی از توانایی‌های موردنیاز است.

دیدگاه اینترنت گرا : در سال ۲۰۰۸، تعداد ۲۵ عدد از شرکت‏های بزرگ دنیا بر روی پروتکلی به نام «IP برای اشیاء هوشمند» جهت ارتباط آن‌ها در شبکه توافق کردند. بر اساس این پروتکل حجم زیادی از وسایل که بر روی آن‌ها سیستم‏های جاسازی‌شده در حال اجرا می‌باشند قادر به ارتباط با یکدیگر هستند. این پروتکل استفاده از IP برای توسعه «اینترنت اشیاء» را تضمین می‌کند. برای رسیدن به IPSO انجمن IEEE استاندارد IEEE 802.15.4 را در معماری IP گنجانده است.

دیدگاه معناگرا : تعداد اجزا موجود در اینترنت در آینده به‌شدت در حال افزایش است بنابراین موضوعاتی مانند چگونگی نمایش، ذخیره، ارتباط، جستجو و سازمان‌دهی اطلاعات به وجود می‌آید که در اینترنت اشیاء باعث چالش‏های زیادی می‏شود. در این حالت فناوری‌های معنایی می‌توانند نقش کلیدی در این رابطه بازی کنند. درواقع می‌توان راه‌حل‌های مناسبی برای توصیف موجودیت‌ها، استدلال رویداد های تولیدشده در اینترنت اشیاء، محیط‏ های اجرای معنایی و معماری که با نیازمندی‌های اینترنتی از اشیاء سازگار شده است و همچنین ذخیره‌سازی مقیاس‌پذیر و ساختار ارتباطی را مورداستفاده قرارداد.

ازنقطه‌نظر مفهومی، فناوری اینترنت اشیاء بر اساس سه اصل حیاتی که به هوشمند سازی اشیاء مربوط می‏شود، بناشده است: ۱) قابلیت شناسایی خودکار اشیاء هوشمند، ۲) قابلیت ارتباط اشیاء هوشمند با محیط اطرافشان و ۳) قابلیت برقراری تعامل میان خود اشیاء در شبکه اصلی تشکیل‌دهنده آن‌ها و نیز ارسال اطلاعات موردنیاز به استفاده‌کنندگان (شرکت‏ها، کاربران نهایی، سازمان‌های خدماتی، دولت و… ).

برای توانمندسازی چنین رویکردی، چالش اصلی پیش روی ما، توسعه بسترهای اینترنتی، نرم‌افزارهای تحت وب، معماری‌های سرویس‌گرا و فناوری‌های هوشمندساز می‌باشد. در این فناوری هوشمند سازی اشیاء نقش کلیدی داشته و ترکیب آن‌ها با انواع تکنولوژی‌ها نظیر RFID، حسگرها و مایکروچیپست‌ها نیازمند تعریف قواعد و استانداردهای خاصی است.

تمرکز اصلی در IOT برداده ‏ها و اطلاعات است تا اینکه بر ارتباطات نقطه‌به‌نقطه باشد. این واقعیت می‌تواند در جهت اصول و معماری شبکه‏ های محتوا محورکه اخیراً پیشنهادشده، تطبیق داده شود.

درحالی‌که چشم‌انداز IOT، بیانگر پیشرفت‌های قابل‌توجهی در برخی از زمینه‏ های حوزه فناوری اطلاعات است، تحقق آن مستلزم یک فرآیند تدریجی است که از فناوری‌های موجود و برنامه‏ های کاربردی فعلی آغاز می‏شود. به‌طور ویژه IOT، از تکنولوژی‌های شناسایی کننده مانند RFID (شناسایی امواج رادیویی) که درگذشته به‌طور گسترده و در موارد زیادی بکار گرفته‌شده است، شروع می‌کند و به‌طور همزمان، در مسیر توسعه خود از امکانات فناوری شبکه حسگر بی‌سیم (به‌عنوان ابزاری برای جمع‌آوری داده‏ ها) و معماری خدمات گرا (به‌عنوان نرم‌افزاری برای گسترش خدمات وب محور) بهره می‌گیرد.

اینترنت اشیاء یک تکنولوژی منحصر به فرد نیست. بلکه مجموعه‌ای از تکنولوژی‌های توانمند ساز و ایده پردازی  است. یکی از جنبه‏ های  توانمندسازی، کوچک کردن قطعات الکترونیک و کاهش بهای آن‌ها است. تکنولوژی‌های انتقال اطلاعات بی‌سیم، ارتباط آسان را برای اشیاء فراهم می‌کند. از سوی دیگر پیشرفت تکنولوژی سنسورها باعث تولید سنسورهای کوچکتر، ارزانتر و دقیقتر می‏ شود که  انرژی کمتری مصرف می‌کنند و تکنولوژی‌های مکان یابی (GPS) و اطلاع از موقعیت مطلق و یا نسبی قطعات را فراهم  می­سازد. همه موارد ذکر شده بیانگر توانایی بالقوه گسترش اینترنت اشیاء است.

زمانی که امکان گسترش اینترنت اشیاء فراهم  بیاید،  مهم ترین فاکتور پیاده سازی یک استاندارد یکپارچه  است. همچنین باید نحوه استفاده  ، فرمت داده ‏ها و پروتکل‌ها از یک سری  قوانین پیروی کنند تا قابلیت همکاری بین اشیاء مختلف بوجود آید. همان گونه که از نام اینترنت اشیاء برمی‌آید، این شبکه شبیه شبکه ای که در آن بسته‏ های IP مسیر خود را  به طور خودکار پیدا می‌کنند، سازماندهی شده است.

عموما دو حالت مختلف برای ارتباطات اشیاء تعریف می‌کنند:

۱-شیء به انسان      ۲- شیء به شیء.

ارتباطات شیء به انسان و انسان به شیء به‌وسیله تکنولوژی‌ها و برنامه‏ های کاربردی به وجود آمده‌اند. که انسان به‌وسیله آن‌ها با اشیاء ارتباط برقرار می‌کنند و بالعکس. این ارتباط کنترل از راه دور اشیاء توسط انسان و ارسال گزارشات اشیاء به انسان  شامل موقعیت، وضعیت و اطلاعات سنسوراست.

تحصیلات نیوز : ارتباطات شیء به شیء، شامل تعدادی تکنولوژی و نرم افزار می‏ شود که اشیاء روزمره بدون دخالت و واسطه انسان با دیگر اشیاء ارتباط برقرار می‌کنند. این اشیاء می‌توانند اشیاء دیگر و وضعیت موجود را پایش کرده و اعمالی به‌منظور اصلاح وضعیت انجام دهند. در صورت نیاز پیام‌هایی به انسان صادر نمایند.

امروزه بسیاری از اشیاء روزمره میکروکنترلرهایی را در خود جای داده‌اند و رابط‌های ارتباط بی‌سیم به شکل فزاینده‌ای به آن‌ها الحاق می‌گردند. به این میکروکنترلرها حافظه، نرم‌افزار، راه‌اندازها و مدارات واسط سنسورها افزوده شده‌اند و با اضافه کردن یک رابط شبکه افراد و اشیاء می‌توانند از طریق اینترنت اشیاء مانیتور و کنترل نمایند. نرم‌افزارهایی که در سرورها و یا اشیاء مستقر شده‌اند، می‌توانند با دخالت و یا بدون دخالت انسان مراحل کاری را انجام دهند.

ترکیب میکروکنترلرها، حافظه، نرم‌افزار، راه‌اندازها و مدارات واسط و همچنین سنسورها این امکان را برای شبکه‌اینترنت به وجود  می آورد که از شبکه رایانه‏ ها به شبکه اشیاء متصل  شود. اینترنت اشیاء شامل اشیاء روزمره‌ای است که حداقل دارای یک شناسه الکترونیکی باشند. به‌حساب آوردن همه اشیاء در این شبکه می‌تواند یک چالش بزرگ باشد. چون تخمین زده‌شده است که هر فرد توسط ۱۰۰۰ تا ۵۰۰۰ شیء احاطه‌شده است. اگر همه اشیاء شناسه داشته باشند، اینترنت اشیاء فراگیر ممکن است ۵۰۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰۰ بیلیون عضو داشته باشد.

روش‌های مختلف شماره‌گذاری برای مقابله با این مشکل وجود دارد. پروتکل قدیمی و پراستفاده اینترنت نسخه ۴(ipv4) با ۳۲ بیت تنها امکان آدرس‌دهی ۴ بیلیون آدرس را دارد لذا قابل استفاده برای این منظور نیست. پروتکل جدید اینترنت نسخه ۶ با ۱۲۸ بیت امکان آدرس‌دهی ۱۰۳۶* ۴/۳ شناسه را فراهم می‌کند.

 

ساختمان‌های هوشمند مبتنی بر اینترنت اشیاء :

 

در سالهای اخیر تحقیقات زیادی در مورد فواید و امکانات “خانه هوشمند” شده است و به‌عنوان فناوری‌های کامل و ارزان، ارتباطات بی‌سیم افزایش یافته و طیف وسیعی از برنامه‏ های کاربردی در حال گسترده‌تر شدن هستند. برنامه های کاربردی مانند:

کنترل دستگاه های هوشمند

کنترل و امنیت خانه

سیستم های تعمیر و نگهداری هوشمند

سیستم های گرمایشی و سرمایشی و تهویه هوشمند

کنترل و نظارت بر مصرف انرژی (آب، برق، گاز)

 

معرفی اجمالی برخی از کاربردهای تجاری و استارآپ های اینترنت اشیاء (IoT) در دنیا

 

نام استارت آپ:Bastille
کشور سازنده: آمریکا
سال تأسیس: ۲۰۱۴
نوع فعالیت:امنیت سایبری، اینترنت اشیا و امنیت

پیش قدم در تشخیص تهدید سازمانی است. قابلیت های قابل توجه و شناخته شده ای در خصوص موبایل، بی سیم و دستگاه های  اینترنت اشیا دارد. با استفاده از فناوری یادگیری ماشین و نرم افزار تعریف شده،  تهدیدات امنیتی حس می کند، شناسایی و محدوده کردن تهدیدها را انجام می دهد، تیم های امنیتی با توانایی هایی که دارند به صورت دقیق ارزیابی خطر را انجام می دهند و باعث کاهش تهدیدهای امنیتی می شوند که می تواند از نفوذ تهدیدات امنیتی به زیرساخت های شبکه جلوگیری نماید.

نشانی: https://www.bastille.net

 

 

نام استارت آپ:Ecolibrium Energy
کشور سازنده: هندوستان
سال تأسیس: ۲۰۱۱
نوع فعالیت:انرژی

این شرکت با استفاده از سنسورهای هوشمند که در خطوط برق مصرف کنندگان صنعتی و تجاری برق نصب می کند داده های مصرف انرژی را جمع آوری می کند و با ارسال آنها به سرور مبتنی بر ابر و تحلیل آنها، الگوی مصرف برق مشتریان خود را استخراج می کند تا به کمک آن بتوانند میزان مصرف خود را مدیریت کنند.

نشانی: http://www.ecolibriumenergy.com

 

 

نام استارت آپ:Zenatix
کشور سازنده: هندوستان
سال تأسیس: ۲۰۱۳
نوع فعالیت:انرژی

شرکت داده پردازی در زمینه بهره وری انرژی که با استفاده از مدل های مبتنی بر یادگیری ماشین پیشرفته راه حل هایی برای صرف جویی ۳۰ درصدی در قبض برق به مصرف کنندگان بزرگ تجاری برق ارایه می کند. تجهیزات سخت افزاری Zentix   شامل سنسورهایی برای نظارت بر انرژی، دما و رطوبت و سایر پارامترهای تاثیر گذار است. همچنین شامل تجهیزات کنترلی اتومات  تهویه مطبوع و تابلوهای تبلیغاتی نصب شده بر سر درب واحدهای تجاری است.

نشانی: https://zenatix.com

 

 

نام استارت آپ:UPTAKE
کشور سازنده: آمریکا
سال تأسیس: ۲۰۱۴
نوع فعالیت:ارائه راهکارهای تعمیرات پیشگیرانه

استارتاپ UPTAKE موفق شد در سال ۲۰۱۷ جایزه بزرگ ۱۱۷ میلیون دلاری IIoT را به‌ واسطه شناسایی مشکلات و تعمیرات پیشگیرانه ‏ی ماشین‌آلات و سایت‏ ها دریافت کند. این استارتاپ مبتنی بر اینترنت اشیا با استفاده از حسگرها و هوش مصنوعی تمامی مشکلات و خرابی‌ها را از ماشین‏ آلات، چاه‏ های نفت، توربین‌های بادی تا لکوموتیوها، تراکتورها و … جمع ‏آوری کرده و با به‌کارگیری هوش مصنوعی آن‏ها را شناسایی می‏کند تا بهره ‏وری عملیاتی و ایمنی دستگاه ‏ها را به حداکثر رسانده و مدیریت دارایی ‏ها را برای کارفرمایان بهبود بخشد.

نشانی:https://www.uptake.com

 

 

نام استارت آپ:Stellapps
کشور سازنده: هندوستان
سال تأسیس: ۲۰۱۱
نوع فعالیت: دام پروری

این استارت آپ با استفاده از  اینترنت اشیا، کلان داده، ابر و تحلیل داده و با بکارگیری سیستم نظارتی بر زنجیره تولیدات دامی شامل تولید شیر، زنجیره سرما (خنک نگه داشتن شیر پس از دوشیده شدن)، بیمه حیوانی و کارمزد کارگران به دامپروران کمک می کند تا بیشترین بازده را داشته باشند.

داده های مورد نیاز برای تحلیل، از طریق تجهیزات پوشیدنی متصل به بدن حیوانات، سنسورهای نصب شده بر روی دستگاه های شیر دوشی، خنک کننده و دیگر تجهیزات جانبی جمع آوری می شوند.

 نشانی:http://www.stellapps.com

 

 

نام استارت آپ: Viewglass
کشور سازنده: آمریکا
سال تأسیس: ۲۰۱۵
نوع فعالیت: ارائه‌دهنده پنجره‌های هوشمند برای ساختمان‌ها

کمپانی Viewglass با ارائه سیستم هوشمند پنجره توانسته است آسایش و راحتی را برای کاربران خود فراهم کرده و از هزینه‌های مصرفی برق آن‌ها بکاهد. در این سیستم با استفاده از ماژول کنترل‌کننده سطح تابش، در هنگام افزایش و یا کاهش میزان تابش خورشید، رنگ شیشه جهت برقراری تعادل در سطح نور محیطی، تیره یا روشن‌تر خواهد شد و همچنین با به‌کارگیری سنسورهای تشخیص نور این پنجره‌ها می‌توانند آسمان ابری را از صاف تشخیص داده و نور محیط را مطابق با آن تنظیم کنند. این سیستم هوشمند با تنظیم روشنی و یا تیرگی پنجره در فصول مختلف سال، حداکثر نور مورد نیاز را تأمین کرده و دمای محیط را بر اساس آن تنظیم می‌کند تا میزان مصرف انرژی را به حداقل برساند. شیشه‌های هوشمند Viewglass با تنظیم رنگ پنجره موجب می‌شود که مصرف‌کنندگان، مناظر اطراف خود را در تمام طول روز با زیباترین و واضح‌ترین سطح ممکن مشاهده کرده و مانع از آسیب‌رسانی به چشم آن‌ها می‌شود. مصرف‌کنندگان تمامی اطلاعات در خصوص تابش میزان خورشید، وضعیت آب‌وهوا و دمای محیط را می‌توانند بر روی اپلیکیشن قابل نصب بر روی اندروید و ios  مشاهده کنند.

نشانی:https://viewglass.com

 

 

نام استارت آپ: Carsense
کشور سازنده: هند
سال تأسیس: ۲۰۱۵
نوع فعالیت: ارائه‌دهنده راه‌حل‌های هوشمند برای راننده و خودرو

کمپانی Carsense با به‌کارگیری سنسورها و طراحی یک اپلیکیشن توانسته است داده‌های بسیاری را در مورد وضعیت خودرو و همچنین الگوی رفتاری راننده، در اختیار کاربران خود قرار دهد. با استفاده از این راه‌حل‌، کاربران می‌توانند میزان مسافت طی شده و همچنین میانگین سرعت خود را در هر لحظه بر روی اپلیکیشن ببینند. در صورت حمل خودرو توسط جرثقیل و یا سرقت آن، به‌صورت بلادرنگ هشداری به اپلیکیشن ارسال خواهد شد و کاربر می‌تواند در هر لحظه از مکان دقیق خودرو خود مطلع شود. ویژگی دیگر ارائه‌شده توسط این راه‌حل این است که در صورت برخور‌د شدید خودرو با هر شی‏ و بروز تصادف، یک پیام اضطراری به همراه مکان دقیق خودرو برای نیروهای امدادی ارسال می‌شود. این اپلیکیشن می‌تواند با استفاده از سنسورهای نصب‌شده بر روی قطعات خودرو در صورت بروز هرگونه نقص فنی در قطعات، آن را سریعاً گزارش کرده و همچنین با بررسی رفتار راننده، راه‌حل‌هایی جهت کاهش مصرف سوخت و بهبود فرآیند نگهداری از خودرو ارائه دهد.

نشانی:https://www.carsense.in

 

 

نام استارت آپ: EVRYTHING
کشور سازنده: United Kingdom
سال تأسیس: ۲۰۱۷
نوع فعالیت: پلتفرم هوشمند مبتنی بر ابر

در عرضه محصولات متصل به برخی از بزرگترین برندهای جهانی،  شامل GE و Coca-Cola تمرکز کرده است. پلت فرم های محصولات هوشمند مبتنی بر ابر آنها به دستگاه ها کمک می کند تا  با یکدیگر و هاب مرکزی ارتباط برقرار کنند. همانطور که این شرکت می گوید، ما این استارتاپ را EVRYTHNG نام گذاری کردیم، بر این باوریم که هر شی فیزیکی در اطراف ما می تواند به صورت دیجیتالی (الکترونیکی) حیات پیدا کند.همانطور که بیشتر محصولات با محیط خود ارتباط برقرار می کنند، به عنوان بخشی از فرآیند مدیریت زنجیره تامین یا به عنوان بخشی از زندگی روزمره توسط پیش بینی و برآورده کردن خودکار نیازهای مصرف کننده، EVRYTHNG موقعیت خوبی است تا به یک بازیکن بزرگ در جهان اینترنت اشیا تبدیل شود.

همانطور که بیشتر محصولات با محیط اطراف خود ارتباط برقرار می کنند و به عنوان بخشی از فرآیند مدیریت زنجیره تامین یا به عنوان بخشی از زندگی روزمره محسوب می شوند، می تواند عاملی برای  پیش بینی و برآورده کردن خودکار نیازهای مصرف کننده باشد، EVRYTHNG موقعیت خوبی است، برای اینکه به یک بازیکن بزرگ در جهان اینترنت اشیا تبدیل شود .

نشانی https://evrythng.com

 

 

نام استارت آپ: IOTAS   
کشور سازنده: ایالت متحده
سال تأسیس: ۲۰۱۴
نوع فعالیت: توسعه دهنده راه حل های فناوری IoT برای خانه های هوشمند

ایجاد آپارتمان های هوشمند آماده برای صنعت املاک و مستغلات در پورتلند، اورگان، ایالات متحده است. IOTAS در توسعه راه حل های فناوری IoT، برای خانه های هوشمند متمرکز است. به مشتریان خدماتی مانند نصب محصولات هوشمند برای آپارتمان ها و خانه ها ارائه می دهد. IOTAS تجهیزاتی مانند سوئیچ های هوشمند، خروجی ها و ترموستات و درب و سنسور حرکت را ارائه می دهد. همچنین خدمات نصب و راه اندازی برای محصولات شرکت های دیگری مانند Amazon, Echo, August, Nest  و غیره را فراهم می کند. نرم افزاری ارائه می دهد، که مشتریان را قادر به کنترل و مدیریت دستگاه های هوشمند خود می کند.

نشانی: https://www.rocketspace.com/corporate-innovation/five-iot-startups-to-watch-in-2017

 

 

نام استارت آپ: PYNCO
کشور سازنده: انگلیس
سال تأسیس: ۲۰۱۴
نوع فعالیت: ارائه دهنده پلتفرم کشاورزی هوشمند

این شرکت با هدف پیاده ‏سازی کشاورزی هوشمند تأسیس شده و از طریق سنسورها و نرم‏ افزار، کشاورزان را قادر ساخته است که به‌ صورت بلادرنگ از وضعیت دما و رطوبت آب‌ و هوا و همچنین خاک اطلاع داشته باشند. این اطلاعات توسط یک دستگاه نصب شده در زمین که شامل یک پانل خورشیدی، ال‏ ای‏ دی، سنسور تشخیص دمای هوا و خاک و سنسور تشخیص رطوبت هوا و خاک است، جمع ‏آوری شده و از طریق یک سیم ‏کارت انتقال داده می‌شود.کشاورزان می‌توانند از طریق نرم ‏افزار PYNCO تمامی این اطلاعات جمع ‏آوری شده را به‌صورت لحظه به لحظه بر روی تلفن همراه و یا تبلت خود مشاهده کنند.

نشانی: https://pycno.co.uk

 

 

نام استارت آپ: Fog Horn
کشور سازنده: آمریکا
سال تاسیس: ۲۰۱۴
نوع فعالیت: توسعه ‏دهنده نرم ‏افزار برای پردازش ‏های هوشمند در لبه

Fog Horn یک شرکت پیشرو در زمینه تولید نرم‏ افزارها برای پردازش ‏های هوشمند در لبه در راه ‏حل‏ های صنعتی و تجاری اینترنت اشیا است. پلتفرم نرم‏ افزاری Fog Horn موجب تجزیه و تحلیل پیشرفته ماشین‏ های یادگیری در محیط لبه شده و امکان نظارت و تشخیص پیشرفته، بهینه‏ سازی عملکرد ماشین و همچنین بهبود نگهداری از ماشین ها را فراهم می آورد. این شرکت، ارائه دهنده نرم‏ افزار بمنظور انجام پردازش در لبه برای تجهیزات اولیه تولیدی و سیستم ‏های یکپارچه ساز در زمینه های آب و برق، نفت و گاز، انرژی های تجدید پذیر، معدن، حمل و نقل، مراقبت های بهداشتی، خرده فروشی، خانه های هوشمند، شهر هوشمند، شبکه های هوشمند وسایل نقلیه متصل است.

نشانی:https://www.foghorn.io

 

 

نام استارت آپ: Ayyeka
کشور سازنده: آمریکا
سال تاسیس: ۲۰۱۱
نوع فعالیت: ارائه نرم ‏افزارها به عنوان یک سرویس بمنظور راه‎اندازی شبکه های زیر ساختی هوشمند

Ayyeka یک شرکت فعال در زمینه اینترنت اشیا صنعتی است که فرآیند ارسال اطلاعات از زیرساخت‎های در فواصل دور به سیستم‏ها و اشخاص تصمیم گیرنده را تسهیل میکند. با استفاده از راهکارهای ارائه نرم ‏افزار به عنوان یک سرویس این شرکت، داده‏ ها توسط سنسورها از دستگاه‎های سخت‏ افزاری با استفاده از تمامی شبکه‏ ها و سرورها جمع‏ آوری شده و میتوانند با پلتفرم های نرم افزاری ادغام شوند.

نشانی: www.ayyeka.com

 

 

نام استارت آپ: ioBridge
کشور سازنده: مارلبورو، ویلتشر، انگلیس
سال تاسیس:۲۰۱۰
نوع فعالیت: بکارگیری خدمات و فناوری ها برای توانمند سازی وب

ioBridge ، فناوری را، همه چیز از خدمات بی سیم تا خدمات ابر، برای اینکه تقریبا هر چیزی به شکل بسیار کم هزینه، با وب توانمند شود، فراهم می کند. ioBridge ، به منظور رسیدن به جهان متصل، موانع مالی و تکنولوژیکی که تولید کنندگان، توسعه دهندگان و کاربران هر روز با آن روبرو هستند، حذف کرده است.

نشانی: www.iobridge.com

 

 

نام استارت آپ : Plytix
کشور سازنده : دانمارک
سال تاسیس : ۲۰۱۵
نوع فعالیت : یک پلت فرم ابری است که بِرند های تجاری را قادر می سازد تا تمام اطلاعات مربوط به محصول خود را در یک مکان ذخیره کنند.

Plytix.com  یک پلت فرم ابری است که بِرند های تجاری را قادر می سازد تا تمام اطلاعات مربوط به محصول خود را در یک مکان ذخیره کنند و از آنجا، webshop ها می توانند تصاویر و توضیحات محصولاتی که آنها به فروش می رسانند، به شکل رایگان به دست آورند.

با انجام این کار، دو چالش عمده در صنعت تجارت الکترونیک حل می شود. نام های تجاری قادر به جمع آوری تحلیل های داده از وبسایت های طرف سوم خواهند بود و webshops می توانند هزینه های photoshoots و زمان اضافه کردن محصولات جدید را کاهش دهند.

نشانی : https://www.plytix.com

 

 

نام استارت آپ : Carriots
سال تاسیس : ۲۰۱۶
کشور سازنده : آلمان
صنعت : پلتفرم مبتنی بر توسعه
نوع فعالیت : جمع آوری و ذخیره سازی داده از اشیا متصل شونده

Carriots ، یک پلتفرم مبتنی بر توسعه و میزبان اپلیکیشن است که به خصوص برای پروژه های مربوط به اینترنت اشیاء( IOT ) و ارتباطات ماشین به ماشین ( M2M ) طراحی شده است. Carriots  ، جمع آوری داده ها از اشیاء متصل، ذخیره سازی آن، و ساخت اپلیکیشن های قدرتمند با چند خط کد معمولی را آسان می کند. توسعه دهندگان می دانند که زمان ورود به بازار و هزینه های توسعه پایین برای موفقیت ضروری است. Carriots  یک محیط توسعه ساده، رابط های برنامه کاربردی قدرتمند و میزبانی وب بدون ریسک را فراهم می کند، پس می توانید توسعه اپلیکیشن های خود را سرعت بخشید و از مزیت های مقیاس پذیری ساده به عنوان اپلیکیشن استفاده کنید و در نتیجه تعداد دستگاه های شما افزایش یابد.

نشانی : https://www.carriots.com

 

 

نام استارت آپ : CircuitHub
کشور سازنده : انگلیس ، لندن
سال تاسیس :۲۰۱۲
صنعت :تولید مبتنی بر تقاضا برای startup های سخت افزاری
نوع فعالیت : یک راه حل پیشرو در بازار برای MAAS

CircuitHub ، اولین خدمت تولیدی وسایل الکترونیکی برای startup های سخت افزاری است، که آنها را قادر می سازد تا تولید خود را از ۱ واحد به ۱۰۰۰۰ واحد با کلیک یک دکمه برسانند . CircuitHub ،  یک راه حل پیشرو در بازار برای MAAS ، تولید به عنوان یک خدمت  است و استارت آپ های سخت افزاری را قادر می سازد تا از کم شروع کنند و با فشار یک دکمه تولیدات خود را افزایش دهند.

نشانی : https://circuithub.com

 

 

نام استارت آپ : Handle My Health
کشور سازننده : انگلیس ، لندن
سال تاسیس :۲۰۱۵
صنعت : اینترنت اشیا در مراقبت های پزشکی و بهداشتی
نوع فعالیت :ارائه مراقبت های پزشکی و بهداشتی در سطح بالا

Handle My Health ، یک اکوسیستم پزشکی برای بیماری های طولانی مدت با شرایط خاص (مزمن) هستند که داده های بزرگ از سیستم های ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی، اپلیکیشن های شخصی و دستگاه های پزشکی را ادغام می کندکه پزشکان را قادر به ارائه مراقبت های بهتر، ریسک کمتر و هزینه های پایین تر می کند.

نشانی: http://www.handlemyhealth.com

 

نام استارت آپ اینترنت اشیاء : POMCO

صنعت:  امنیت (Safety)
نوع فعالیت: هرسال به طور فیزیکی هر دانشجو مورد حمله دانشجویان دیگر قرار می گیرد. بنابراین این طور می توان نتیجه گیری کرد که امنیت ارتباطات اضطراری سیستم کافی نیست. درنتیجه ما نیاز به راه های موثرتری برای کمک گرفتن در شرایط اضطراری داریم.

دلایل استفاده از  pom :
۱- سریع ترین، ساده ترین و مطمئن ترین دستگاه ایمنی شخصی
۲- احتیاط بیشتر
۳- برقراری ارتباط آسان تر ( فشردن یک دکمه، برای کمک گرفتن فوری، ارتباط با پلیس، ۱۱۹ و یا دوستان )

نحوه کار کردن  Pom
Pom   توسط بلوتوث به گوشی های هوشمند متصل می شود و با فشردن یک دکمه، مکان شخص را از طریق GPS به نزدیک ترین ایستگاه پلیس یا بخش امنیت عمومی ارسال می کند.
توضیحات کمپانی راجع به محصول خود:
۱-  ما با فناوری نسل بعدی ایمنی شخصی، در حال حاضر دانشگاه ها را هدف قرار داده ایم. نام محصول ما  pomاست .
۲-  یک دستگاه ایمنی شخصی که درصورت نیاز دانشجویان واستادان را  بی درنگ به پلیس محوطه دانشگاه یا۹۱۱و یا خانواده و دوستان نزدیک مانند زنجیره ای مشخص متصل می کند.
۳ – استارت آپ Pom  با بلوتوث به گوشی های هوشمند متصل شده و با فشردن یک دکمه، سیگنال های GPS محل زندگی و اطلاعات پروفایل را توسط یک تماس صوتی دو طرفه به نزدیک ترین توزیع کننده اطلاعات ارسال می کند.
۴-استارت آپ Pom را می توان در جیب و یا کیف پول خود فعال کرد بدون آنکه توجه کسی را جلب کند. توسط این دستگاه  می توانید وضعیت خود را برای کسی که نیاز دارید کمک تان کند ارسال کنید.

نشانی:

 

 

نام استارت آپ : octoblu
نام محصول : Meshblu
کشور سازنده : کلدورادو
سال تاسیس :۲۰۱۳
نوع فعالیت : یک  پلت فرم مدیریت  است که از پروتکل های مختلفی برای دستگاه های فیزیکی برای برقراری ارتباط یکپارچه با یکدیگر، افراد و خدمات وب پشتیبانی می کند.

یکی از بزرگترین مسائل مرتبط با اینترنت اشیاء، دشواری استانداردسازی ارتباطات بین اشیاء متصل است.Octoblu یک startup با نام تجاری جدید است که می خواهد به عنوان یک سیستم IOT جهانی عملکند، پروتکل ها یا رابط های برنامه کاربردی برای کار با یکدیگر، ترجمه کند.به گزارش وب سایت آن، Octoblu به عنوان واسط ارتباط بین دستگاه ها، اجازه می دهد تا دستگاه هادر سراسر پروتکل های و سیستم عامل ها به یکدیگر مرتبط کنید تا با یکدیگر در ارتباط باشند.” محصول Octoblu ،  Meshblu نامیده می شود که به عنوان مجموعه ای از آداپتورهای جهانی برای سیستم مرکزی اش که به عنوان یک ابر عمومی یا خصوصی کار می کند، عمل می کند.

 

 

نام استارت آپ : Rachio
کشور سازنده : Colorado
سال تاسیس : ۲۰۱۵
صنعت : کاربرد اینترنت اشیا در کشاورزی

نوع فعالیت : یک کنترل گر آبیاری هوشمند است که توسط نرم افزار مبتنی بر ابر هوشمند Rachio طراحی شده است و از طریق یک برنامه آیفون و اندروید و یا داشبورد وب به آسانی و به سرعت در حال پیشرفت است .

Rachio ، به مالکان برای داشتن زمین های زیبا و قابل نگهداری به روشی آسان و مقرون به صرفه کمکمی کند. اولین محصول آنها، IRO ، یک کنترل کننده متصل به اینترنت برای سیستم های آب پاش خانه است که جایگزین تایمرهای آبیاری موجود میشود و از طریق یک برنامه تلفن هوشمند بصری و یا وب سایتکنترل می شود و موجب نوسازی تمام سیستم آبیاری می شود. IRO از طریق wifi به اینترنت متصل میشود، به نرم افزار مبتنی بر ابر اجازه می دهد به شکل هوشمندانه برنامه آبپاشی را بر اساس منطقه، نوع گیاه ،آب و هوا، فصل و حفاظت از آب ایجاد و تنظیم کند.

نشانی: www.rach.io

 

 

نام استارت آپ : UtilityAPI
صنعت : ذخیره انرژی
سال تاسیس : October 1, 2016
نوع فعالیت : کنتور های هوشمند خورشیدی که انرژی ذخیره شده را بصورت خودکار به مشتری انتقال می دهد.

اغلب کنتورهای هوشمند، اولین دستگاه های هوشمند در هر خانه و ساختمان می باشند. کنتورهای هوشمند داده ها را در بازه های زمانی ۱ساعته یا ۱۵ دقیقه ای حداقل به مدت دو سال – در بیش از ۲۰۰۰۰ نقطه داده ای برای هر خانه و ساختمان جمع آوری کرده اند، اما هیچ کس به آن دسترسی ندارد. این شرکت به دنبال ساخت پایگاهی از این داده های موجود است. UtilityAPI ، یک نرم افزار مبتنی بر خدمت است که توسط شرکت های خورشیدی و بهره وری انرژی برای جمع آوری میزان استفاده مشتری به صورت خودکار، استفاده می شود.

خدمات UtilityAPI ، این شرکت ها را قادر به ارائه پیام های فوری و نظارت مستمر روی صرفه جویی های مشتریان خود می کند، که باعث کاهش هزینه های پنهان و شتاب صنعت انرژی  پایدار می شود.

نشانی : https://www.crunchbase.com

 

 

نام استارت آپ :  Scanalytics
صنعت :خدمت محور
سال تاسیس :۲۰۱۲
نوع فعالیت : اندازه گیری ترافیک در محل های توقف بیش از یک دقیقه

Scanalytics می خواهد فضاهای فیزیکی را به بخشی از اینترنت اشیاء تبدیل کند، و این فعالیت بخشی از پروژه جدید تسریع کننده اینترنت اشیاء مایکروسافت می باشد. محصول مهم این شرکت، حصیر کف هوشمند، به نام SoleSensor است که ترافیک را اندازه گیری می کند. این محصول مانند یک صفحه نمایش لمسی برای کف زمین کار می کند و شرکت ادعا می کند که می تواند ۱۰۰ ٪ ترافیک را در ناحیه، اندازه گیری کند.

پتانسیل این محصول برای شرکت به خصوص در خرده فروشی بزرگ است، چون SoleSensor می تواند اندازه گیری کند چه بخشی از فروشگاه تعداد مشتریان بیشتری دارد و حتی با دیگر دستگاه ها ارتباط برقرار کند تا بی درنگ بر اساس رفتار مشتری اقدام نماید.

یک مثال که در وب سایت این شرکت آورده شده است به این صورت است: “وقتی کسی در فروشگاه در مقابل یک محصول برای زمانی طولانی تر از ۱ دقیقه بایستد، SoleSensor اطلاعات قیمتی رقابتی را نشان می دهد و یک متن به یک همکار فروشنده که در نزدیک او قرار دارد ارسال می کند.

نشانی : http://www.scanalyticsinc.com

 

 

نام استارت آپ : Heapsylon
صنعت : اینترنت اشیا در مراقبت های بهداشتی و سلامتی
سال تاسیس : ۱۶MAY 2013
نوع فعالیت : تهیه پوشاک متصل شونده که نوع فعالیت و ضربان قلب را ضبط میکنند.

در آینده ای نزدیک، پوشاک و لباسی که ما هر روز می پوشیم به سنسور مجهز خواهند شد. منسوجات الکترونیکی جایگزین مواد رسانا و تکنولوژی سنسورهای سنتی می شوند. Heapsylon ، یک startup است که متمرکز بر تجهیزات پوشیدنی برای سلامتی و تناسب اندام مبتنی بر تجهیزات انسانی، نرم افزارو پارچه هوشمند می باشد. Heapsylon متمرکز بر ارائه یک خانواده از دستگاه های سنسور بدن می باشد.

تی شرت ها و جوراب های هوشمند به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا اپلیکیشن هایی بسازند تا داده هایی مانند نوع فعالیت، ضربان قلب، راه رفتن و فشار کفش کاربر را ضبط کنند. داده ها در داشبوردهای موبایل برای استفاده، ارائه و تحلیل می شوند. Heapsylon باعث می شود که ورزش کردن از طریق تبدیل داده ها به اطلاعات عملی در زمان واقعی، سرگرم کننده تر و امن تر شود.

نشانی : https://www.gigaom.com

 

 

نام استارت آپ : Buddy
صنعت : رایانش ابری در اینترنت اشیا
سال تاسیس:۲۰۱۳
نوع فعالیت : هدایت دستگاه های متصل به ابزار هوشمند کسب وکار

Buddy ، باعث می شود تا داده های ایجاد شده از طریق IOT قابل استفاده شوند. فناوری ایجاد شده،داده های خام تولید شده از IOT یا دستگاه های “متصل” را مستقیما به ابزار هوشمند کسب و کار مانندSAP ، Salesforce.com ، ZenDesk ، Geckoboard ، Tableau  و غیره، بدون نیاز به هیچ سخت افزار خاص، سیستم عامل و یا اتصال ویژه، هدایت می کند. این کار به کمک یک سرویس ابری که داده ها را از هر نوع دستگاه متصل می پذیرد، انجام می شود. Buddy ، مشکل فروشندگان دستگاه های متصل را که ناشی از تزریق حجم انبوهی از داده دستگاه ها به یک مجموعه ابزار هوشمندی کسب و کار می باشد، حل می کند (هیچ کدام از این ابزارها، دستگاه های IoT را به عنوان منابع داده ای پشتیبانی نمی کنند.)

Buddy می تواند:
۱- داده های راه دور را بر روی سرور منتخب شما از ایالات متحده، اتحادیه اروپا، چین، برزیل و استرالیا،میزبانی کند.
۲- داشبورد زمان واقعی را ارائه می دهد که نشان میدهد دستگاه ها چگونه کار می کنند.
۳-  روی داده ها Query می زند و سپس خروجی آن را به هر ابزار هوشمند کسب و کاری که مشتری استفاده می کند، می فرستد.
نرم افزار هوشمند کسب و کار شما ازهر نوعی که باشد، Buddy ، آن را با دستگاه های متصلی که شما تولید و یا مدیریت می کنید، متصل می کند.

نشانی:  https://www.buddy.com

 

 

نام استارت آپ :adhereTech
صنعت:مراقبت های بهداشتی (healthcare)
دفترمرکزی :نیویورک newyork
سال تاسیس:october2011
نوع فعالیت : یک بطری قرص هوشمند است که تضمین میکند بیماران داروهای خود را به اندازه و سر وقت مصرف نمایند.

پایبندی به نسخه تجویز شده برای رژیم دارویی بیمار یکی از بزرگترین مشکلاتی است که علم پزشکی و پزشکان را به ستوه آورده است بطوریکه بیماران  تنها به  ۴۰درصد از برخی داروهای مصرفی خود پایبند هستند ، این پایبندی ضعیف به دارو و درمان باعث ایجاد عوارض ،افزایش هزینه های مراقبت های بهداشتی و حتی مرگ می شود در حالیکه برای بیمارانی که مبتلا به دیابت ،فشار خون بالا ،چربی خون ،آسم وافسردگی هستند عدم پایبدی به دارو یک مشکل قابل توجه تر است .

بطری قرص AdhereTech به دنبال افزایش پایبندی بیمار به دارو وکاهش هزینه های مرتبط با از دست دادن یا عدم مصرف داروی تجویز شده حتی به صورت اتفاقی است. برای اینکار این بطری با استفاده از سنسوری که دارد زمان خارج شدن یک قرص ویا حتی یک میلی لیتر داروی مایع را تشخیص می دهد و حتی اگر بیمار مصرف دارو را فراموش کند این سرویس شخص بیمار را از طریق تماس تلفنی یا پیام متنی و همچنین با چراغ و آلارم (ناقوس) تعبیه شده در بطری از مصرف دارو آگاه می نماید.

AdhereTech علاوه بر کمک به یادآوری مصرف دارو، با استفاده از جمع کردن داده های ناشناس وتبدیل آن به یک گزارش شفاف ، پایبندی بیمار به دارو را به شرکتهای دارویی و پزشکان ارسال میکند.

نشانی : http://www.adhereTech.com

 

 

نام استارت آپ :  Neura
صنعت : کاربرد اینترنت اشیا در برنامه ریزی روزانه
کشور سازنده : سانی ‌ویل، کالیفرنیا
تاسیس : ۲۰۱۶
نوع فعالیت: برای بهبود کیفیت زندگی روزانه شما به شکل خودکار برنامه ریزی می کند.

Neura ،  وسایل، مکان های بازدید شده مکرر از جانب شما و افراد نزدیک به شما را به یکدیگر متصل می کند. کاربران اتصالات مهم میان این ورودی ها را به Neura واگذار می کنند و Neura تعاملات شما را پیگیری می کند و از روال روزانه شما جهت برنامه ریزی وبرقراری ارتباط موارد با یکدیگر، برنامه می گیرد. اگر شما اجازه دهید، Neura از طرف خود برای بهبود کیفیت زندگی روزانه شما به شکل خودکار برنامه ریزی می کند. برای مثال برای کاربری که تازه دویدن خود را تمام کرده است، نرم افزار می تواند موسیقی را به چیزی آرام تر تغییر دهد، به آبگرمکن شما بگوید که روشن شود، بنابراین شما نیاز به صبر کردن برای یک دوش گرم نخواهید داشت، و اجازه می دهد خانواده شما مطلع شوند که به زودی به خانه خواهید رسید. البته، شما می توانید ابزار را برای برنامه شخصی برنامه ریزی کنید و Neura به مرور زمان و با استفاده مداوم، خود را با شما وفق می دهد.

نشانی :www.theNeura.com

 

 

نام استارت آپ : Ayla
صنعت : رایانش ابری در اینترنت اشیا
کشور سازنده : آمریکا
تاسیس : ۲۰۱۴
نوع فعالیت : توانمندسازی  اپلیکیشن  وتجزیه و تحلیل داده

Ayla  ، برای اپراتورهای مخابراتی و خرده فروشان بزرگ، پلتفرم ابری کامل به منظور فعال کردن راه حل های مبتنی بر IoT ، ارائه می کند. Ayla ، تمام بخش ها- اتصال به دستگاه، خدمات ابر، توانمندسازی اپلیکیشن و تجزیه و تحلیل داده – برای ایجاد خدمات و جریان های درآمد جدید برای اینترنت اشیاء را ارائه می کند. با معماری مقیاس پذیر سازمانی و قابلیت های آن، Ayla ، تمام انعطاف پذیری، امنیت، و مقیاس پذیری موردنیاز را برای خدمت رسانی به بازار های مسکن برای بردن جایزه خدمات خانه هوشمند ارائه می دهد. از پلتفرم Ayla ،برای اتصال و کنترل انواع محصولات IoT با یک اپلیکیشن موبایل می توان استفاده کرد. حتی می توانید پشتیبانی از پایگاه مشتری موجود Ayla را اضافه کنید و به سرعت محصولات جدید IoT را به پیشنهادات خود اضافه کنید.

نشانی : https://www.aylanetworks.com

 

 

نام استارت آپ : TemPoDB
صنعت : رایانش ابری در اینترنت اشیا
کشور سازنده : Chicago ،  USA
تاسیس : ۲۰۱۱
نوع فعالیت : یک سنسور تجزیه و تحلیل رایانش ابری برای اینترنت اشیا و M2M(ماشین به ماشین ) فراهم می کند .استارت آپ  TemPoDB مکمل است و فقط با راه حل هایی که ارائه می دهد سنسورهای تجزیه و تحلیل را کامل میکند.

با اعمال نفوذ اینترنت اشیا در این محصول فرصت هایی برای کاهش هزینه یا افزایش درآمد به وجود آمد اما  در عین حال رقابت اصلی بر روی سنسور هایی است که توانایی  حس کردن  دارند و عملا رقابت  بر روی داده های بزرگ فراموش شده است.

شرکت هایی که پایگاه داده پیچیده و منبع باز دارند ، راه حل های تجزیه و تحلیل هدفشان خیلی پر هزینه است و این یک مشکل محسوب می شود. برای حل این مشکل TemPoDB یک سنسور تجزیه و تحلیل ابری خصوصی که معماری رایانش ابری دارد تولید کرده است  که خدماتش را از طریق اضافه کردن سنسور تجزیه وتحلیل به محصولات خود ارائه می دهد.

TemPoDB نظارت اختصاصی بر زمان واقعی داده های حسگر و تجزیه و تحلیل موتور دارد و با میلیون ها سنسوری که دارد امنیت  را فراهم میکند  همچنین در فروشگاه خود محصولات سفارشی خود را همیشه  یکپارچه  می کند.

نشانی: https://www.tempoiq.com

 

 

نام استارت آپ : Atooma
صنعت : IT – توسعه نرم افزار
کشور سازنده : ایتالیا
تاسیس :۲۰۱۴
نوع فعالیت : یک راه برای استقرار اقدامات هوشمند و پیشنهادات پیشگویانه بر اساس رفتار کاربر نهایی، ارائه می کند.

خانه های ما، اتومبیل های ما و همه چیز در اطراف ما، هر روز باهوش تر می شوند. اما هنوز یک راه قانع کننده، آسان و یکپارچه برای مدیریت و استفاده از تمام این اطلاعات توزیع شده و توصیه محتوایی بالقوه در ابر وجود ندارد. درنتیجه نیاز است که شرکت ها وفاداری مشتری مبتنی بر محتوا ایجاد کنند و برای فروشندگان دستگاه ها لازم است یک لایه آگاه به محتوا درباره کاربری که با تمام بخش های دیگر ارتباط دارد، داشته باشند. Atooma ، یک راه برای استقرار اقدامات هوشمند و پیشنهادات پیشگویانه بر اساس رفتار کاربر نهایی واز طریق ویژگی های آگاه به محتوا آماده، ارائه می کند. Atooma  یک پلت فرم افقی آگاه به محتوا است که ارتباط بین سنسورهای نرم افزاری (محبوب ترین اپلیکیشن های موبایل که چیزی شامل ویژگی های دستگاه های متصل است) و سنسورهای سخت جهان فیزیکی مانند دستگاه های پوشیدنی ، تلویزیون هوشمند، اتومبیل متصل و بسیاری از دستگاه های دیگر را برقرار می کند.

نشانی: https://www.atooma.com

 

 

نام استارت آپ : Theatro
صنعت : ارتباط زیر ساخت ها
کشور سازنده : دالاس – تگزاس – آمریکا
تاسیس : ۲۰۱۱
نوع فعالیت : برای ارتباطات داخلی درون سازمانی یک wifi کوچک فراهم میکند تا دستگاههای متصل شونده را پوشش دهد.

همانطور که اینترنت اشیا دستاوردش حرکت بازار به سمت سود دهی است، یک جنبه کلیدی ، اتصال کارمندان به یکدیگر و مرکز برای ارتباط و رسیدگی به وضعیتشان است و نباید نادیده گرفته شود ، برای مثال اگر یک لامپ متصل شونده از کار بیفتد باید به چه کسی پیام ارسال کند که سوخته است؟ آدرس ایمیل یا تبلتی وجود ندارد که به اطلاع مسئول لامپ برساند تا به وضعیت لامپ رسیدگی کند ، اما اگر این شخص حضور نداشته باشد چه اتفاقی می افتد؟ بدون شک زیر ساخت فناوری قطع می شود.

برای این مشکل Theatro ، وای فای کوچکی  را توسعه داده است و شرکت هایی که از وسایل هوشمند متصل شونده استفاده می کنند به راحتی می توانند با استفاده از Theatro کارمندان خود و همچنین سیستم های اطلاعات سازمان را از طریق این سرویس به هم متصل کنند.

نحوه کارکرد :

این سرویس با استفاده از صدا فعال می شود و از طریق wifi متصل می شود  و شروع به کار می کند ، با این سنسور هوشمند می توانید حتی در مکان های سرپوشیده نیز ارتباط داشته باشید و به زیر ساخت های گسترده نیز دسترسی داشته باشید.

کارمندان  از طریق روش ساده ای دسترسی به برنامه ها وقابلیت های استفاده از فرامین صوتی دارند برای مثال شما یک کارمند خرده فروشی را در نظر بگیرید. این کارمند برای چک کردن سیستم sku235.678  کافی است بگوید :”بررسی موجودیت sku235.678 ” با گفتن این جمله  ، سنسورهای نصب شده در محل فعال می شوند و وضعیت موجودی محصول فوق را اعلام می کنند.

این سرویس با این ویژگی ای که دارد عملا خدمت رسانی به مشتری را افزایش می دهد ، بدین صورت که تنها شما نیاز خود را از طریق صدا رفع می کنید و دیگر نیازی نیست شما از کنار مشتری به جای دیگری بروید .

نشانی: http://www.theatro.com

 

 

نام استارت آپ : Revolv
صنعت : یکپارچه سازی دستگاه های متصل شونده در خانه های هوشمند
کشور سازنده : boulder . usa
سال تاسیس : ۲۰۱۲
نوع فعالیت : کنترل خانه های هوشمند از طریق یک برنامه تلفن هوشمند

بهترین شرط برای تثبیت گوشی های هوشمند در حال حاضر بالفعل شدن مرکز فرماندهی و کنترل محیط زندگی از راه دور است .همانطور که بیشتر محصولات خانگی در بازار ، مدیریتشان به تمام معنی برمبنای کنترل از راه دور است ولی یک مشکل هم وجود دارد آن هم اینکه ممکن است کنترل از راه دور و تغییر فیزیکی برنامه ها به خوبی اجرا شود ولی هر کس در هر مکان می خواهد فقط محصول خودش به یک برنامه خاص متصل باشد و امکان استفاده همه دستگاه ها ممکن نیست.

Revolv  در نظر دارد دستگاههای متصل شونده ی مصرف کنندگان  از طریق یک برنامه ساده که محصولات خانه های هوشمند را یکپارچه می کند ، کار کنند.

هدف از ساخت Revolv:
خارج شدن از پیچیدگی اتصال دستگاه ها
کنترل و اتوماتیک کردن خانه های هوشمند
قابلیت فعالیت خودکار دستگاه از طریق زمان ، مکان و سنسورمحرک

Revolv شامل ۷ رادیو است که به صورت بی سیم با ۱۰ زبان مختلف صحبت می کنند و توانایی پیشتیبانی از محبوبترین برند های تجاری دستگاه های هوشمند را دارند.

نشانی: http://www.revolv.com

 

 

نام استارت آپ اینترنت اشیاء : PubNub
صنعت : شبکه  جهانی
کشور سازنده : امریکا
سال تاسیس : ۲۰۱۰
نوع فعالیت : حل مشکلات اتصال اینترنت اشیا در مقیاس بزرگ

برای شبکه کردن جهانی دو مشکل زیر وجود دارد :

  • علامت دهی دو جهته برای دستگاه های اینترنت اشیا در آزمایشگاه و تلاش برای رسیدن به این سیگنال دو جهته در طبیعت یک مشکل بزرگ محسوب می شود و استقرار آن در طبیعت باعث بروز خطر خواهد شد.
  • امنیت یک دغدغه بزرگ است. برای مثال با وجود هکرهایی که حتی به شر کت های حفاظت شده هم حمله می کنند چگونه دستگاه های هوشمند شخصی امنیت داشته باشند؟

برای حل مشکل اول که همان ارتباطات ضعیف M2M است PubNub  ساخته شده است که شبکه جهانی را در زمان واقعی ایجاد کند. این سرویس در ۱۴نقطه از مراکز داده جهان استقرار دارد که مشتریان میتوانند دستگاه های خود را از طریق یک خط و کد به PubNub  متصل کنند سپس با ۰/۲۵ ثانیه تاخیر داده های خود را ارسال یا دریافت کنند همچنین PubNub  با به روز رسانی انواع دستگاههای (آنلاین ، آفلاین و غیره ) مشکل میلیون ها دستگاه را حل میکند.

برای حل مشکل دوم: امنیت

PubNub  امنیت دستگاه ها را به سه روش تامین میکند:

  • کنترل دسترسی برای جریان داده ها
  • بسته شدن پورت های باز و محدود کردن توانایی ارتباط به دستگاه بدون هیچ پورت بازی در اینترنت (در امان ماندن از حمله هکرها )
  • برقراری امنیت در تمام ارتباط ها با رعایت استاندارد های متعدد رمز گذاری داده ها مانند AES و SSL

نشانی: https://www.pubnub.com

 

نام استارت آپ اینترنت اشیاء :Chui
صنعت : زنگ هوشمند
کشور ساخت :بولدر ،ایالت کلرادو ، کشور آمریکا
تاسیس: ۲۰۱۳
نوع فعایت : تشخیص چهره با ترکیب  تکنیک های پیشرفته بینایی کامپیوتر

سیستم Chui  با اشاره به راه حل تشخیص چهره ای که دارد به عنوان باهوش ترین زنگ جهان شناخته شده همچنین  تکنولوژی تشخیص چهره chui جایگزین کلید و کلمه عبور و کدها شده و یک سیستم امنیتی تشخیص چهره است که عملا شما را خلع سلاح می کند.

دستگاه Chui رفت و آمد ها را ردیابی میکند ومستندی از کسانی که بازدید کرده اند همچنین  زمان مهر زنی بازدیدکنندگان را نگهداری میکند. با این قابلیت Chui تاکید میکند که چهره ها در جهان منحصربه فرد و غیرقابل انتقال است ،پس باچهره شما هیچ کس نمی تواند هک و جاسوسی کند.

این سیستم یاد به گونه ای طراحی شده که اگرظاهر صورت فرد در طول زمان تغییر کند سیستم می تواند این فرد را شناسایی میکند همچنین قادر به تمایز بین دوقلوهای همسان نیز است.

جالب است بدانید فیلم و عکس را تشخیص می دهد و فریب نمی خورد.

 

 

نام استارت آپ اینترنت اشیاء :ohmconnect
صنعت: ذخیره انرژی (save energy)
سال تاسیس : ۳۱oct 2016

دستگاه Ohmconnect انرژی را ذخیره می کند ودر زمانهایی که شبکه برق رسانی فشرده است و ضعیف می شود به ازای هر کیلو وات ساعت که ازذخیره انرژی خود به کاربران می دهد پول دریافت میکند.

در حقیقت  Ohmconnect به عنوان یک واسط بین خانه و بازارِ انرژی عمل میکند به این صورت که وات منفی هزاران خانه و برق شبکه ای را جمع و در خودذخیره می کند و در مواقعی که کاربران به دلیل افت فشار برق نیاز به انرژی دارند ، منتقل میکند .

این عمل Ohmconnect دقیقا مانند جا به جایی سنتی نیروگاههای قدیم است.

سیستم Ohmconnect یک سرویس است که باعث شده کاربران در مصرف انرژی صرفه جویی کنند و حداکثر بهره را از مصرف انرژی ذخیره شده ببرند در واقع کاربرانی که به دنبال بهترین راه کاهش مصرف انرژی بودند با استفاده از دستگاههای هوشمند به هدف خود رسیده اند و با این سرویس موفق شدند درآمد بسیار زیادی از طریق این دستگاهای هوشمند و خودکار کسب کند.

این سرویس از ۲ برنامه تشکیل شده است :
۱- یک نرم افزار قابل نصب بر روی گوشی های هوشمند
۲- برخی خدمات نیز از طریق سرورهای Ohmconnect دریافت می شود (برنامه وب)

 

 

نام استارت آپ اینترنت اشیاء : Enlighted
صنعت : کاربرد IoT در روشنایی هوشمند
کشور: سانی ویل ، کالیفرنیا
سال تاسیس: ۲۰۰۹
نوع فعالیت : یک سیستم هوشمند روشنایی را فراهم میکند.
در ساختمان های تجاری و اداری نورپردازی حدود ۲۵الی ۴۰درصد  برق را مصرف میکند و یک عامل مهم در بهره وری و راحتی کارگران به شمار میرود.
اقای دیو مدیرعامل شرکتهای  Tushar  میگوید مدیران مرکز ما تمایل به شناسایی هزینه ها دارند به همین دلیل اجازه مصرف بی رویه برق را در امکانات خود نمی دهند.

سیستم Enlighted روشنایی هوشمند را تولید میکند.این دستگاه ها دارای مرکزکنترل بسیار هوشمندی هستند که داده های زمان واقعی محیط راجمع و تجزیه وتحلیل میکنند و در لامپ های داخل ساختمان استفاده میکنند .
این سنسورها علاوه بر روشنایی هوشمند با اتصال بی سیمی که دارد میتواند بر سطح نور، درجه حرارت ومصرف انرژی ۱۰۰فوت مربع از فضای ساختمان نظارت داشته باشد همچنین با تولید سنسورهای شبکه ای بیشترین امکانات را به اپراتورها وصاحبان ساختمانها می دهد با این امکاناتی که ENLIGHTED دارد رقبای خود را به رقابت دعوت میکند.
شما با استفاده از enlighted می توانید برای حمل داده از یک پلت فرم مرکزی استفاده کنید وبا ارسال دستور وسایل نوری را کنترل کنید.در ضمن بهتراست بدانید این سنسور به وظایفی که انجام می دهد خودش رسیدگی می کند.

 

 

نام استارت آپ اینترنت اشیاء : hypnos (اولین ماسک متصل شونده هیپنوتیزم)
صنعت : مراقبت های پزشکی
تاریخ بهره برداری :۴ july 2017
کشور سازنده : فرانسه
نوع فعالیت: hypnos مجموعه ای از چند وسیله خلاقانه و جدید است که اجازه می دهد از هیپنوتیزم (خواب همراه با تلقین) در زندگی شخصی و حرفه ای خود استفاده کنید. از این روش برای آرامش پیدا کردن ، مراقبت، کاهش (تعدیل) احساس و توسعه شخصی فرد استفاده می شود.

نحوه عملکرد Hypnos:
وقتی ماسک بر روی چشمان فرد قرار می گیرد به وسیله تحریک اعصاب بینایی و همچنین حرکات هماهنگ شده ، عمل هیپنوتیزم انجام می پذیرد.
جهت اجرای عمل هیپنوتیزم از سه روش استفاده میشود که جهت تسهیل امر برای شخص استفاده کننده می باشد:
۱- ایجاد بسترهای نرم افزاری آموزشی آنلاین
۲- تکنولوژی (هیپنوتیزم به وسیله ماسک های متصل شونده)
۳حمایت (ایجاد فروشگاه های بزرگ هیپنوتیزم برای استفاده مشتریان )
از این صنعت در جاهای مختلفی مانند مراقبت های پزشکی ، بیمارستان و استفاده عمومی استفاده می شود.

نشانی : http://www.dreaminzzz.com

 

 

نام استارت آپ اینترنت اشیاء : Welbean
صنعت: مراقبت های پزشکی (Healthcare)
نوع فعالیت: بیماری های قلبی بسیار خطرناک هستند زیرا پیش بینی آنها سخت و علائم حمله قلبی غیرمعمولی است.

هرسال میلیون ها نفر شانس خود را برای بدست آوردن درمان نجات بخش از دست می دهند.
برای رفع این مشکل میتوان محصول استارت آپ اینترنت اشیاء ” welbean ” را معرفی کرد که اولین مانیتور عملکرد قلب در جهان است .
مردم می توانند توسط این محصول با فهمیدن شرایط قلبشان وشناسایی مشکلات احتمالی آن؛ خطر ابتلا به بیماری را کاهش دهند.
Welbean پس از ثبت و تجزیه وتحلیل داده های دریافتی از عملکرد قلب مانند تحرک قلب، انقباض و استرس؛ این داده ها را برای تلفن همراه هوشمند شخص و یا پزشک او ارسال می کند.
توسط welbwan اقدامات زیر میسر می شود:
۱-مشاهده تاثیرفعالیت های روزانه بر روی قلب
۲-نوشتن برنامه هوشمند برای تمرین قلب
۳-به دست آوردن نتایج قابل اندازه گیری
۴- به دست آوردن اثرات تجمعی سیگار کشیدن و نوشیدن الکل و اضافه وزن

مزایا استفاده از welbean
۱-نظارت بر عملکرد قلب
۲- شناسایی اولیه مشکلات احتمالی حمله قلبی
۳-کم هزینه بودن واستفاده آسان
۴-جمع آوری آسان داده های سلامت عمر
۵-تبدیل بهداشت و درمان به تکنولوژی
۶-استفاده از فن اوری محاسبات تلفن همراه جهت ارائه به بیمار
۷-افزایش طول عمر و بهبود کیفیت زندگی
۸-کاهش هزینه های مراقبت های بهداشتی

 

 

نام استارت آپ اینترنت اشیاء : Modulo
صنعت: تامین انرژی (Energy harvesting)
کشور ساخت: فرانسه
نوع فعالیت: باظهور ناگهانی اینترنت اشیا بسیاری از اشیا متصل شونده وسنسورها نیاز دارند تا قوی تر شوند که متناسب با محیط مستقیم خودشان و توسط یک میکرو ژنراتور این امر عملی می شود.

باتوجه به اینکه در اطراف ما مقادیر کمی انرژی گرمایی وجود دارد پروژه modulo باهدف ساخت یک میکروژنراتور یکپارچه و ازترکیب  تراشه های فشرده با تراشه های بزرگ ایجاد شده است که می تواند به عنوان یک ژنراتور مستقل برای تامین انرژی اشیا متصل شونده استفاده شود.
این تکنولوژی اجازه میدهد تا بتوانیم سنسورهای کاملا مستقل ؛ بی سیم و حتی پراکنده در هوا را تجسم کنیم .
این سنسورها انرژی ای که برای برقراری ارتباط از طریق یک پروتوکل ارتباطی استاندارد نیاز دارند را به طور مستقیم از محیط اطراف خود برداشت میکنند (تامین میکنند) بنابراین  آنها واقعا مستقل هستند و به باتری و تعمیرات ونگهداری نیاز ندارند.
Moduloدر مقایسه با راه حل های موجود اجازه می دهد تا مقدار کمی انرژی به طور متناوب در یک فرمت فشرده شود ونسبت به راه حل های موجود بسیار بهبود یافته تر است. این فن اوری دارای اعتبار بوده و اولین مدل در جهان می باشد.

 

 

نام استارت آپ اینترنت اشیاء : کمپانی irlynx
سنسورهای انسان محور آی آر لینکس برای ساختمان های هوشمند
آی آر لینکس تولید کننده و توسعه دهنده ماژول های سنجش فعالیت انسانی با محل کاربرد در شهر هوشمند، ساختمان هوشمند و خانه هوشمند است.
این ماژول قادر به سنجش وجود یا عدم وجود، تعداد افراد، ارزیابی موقعیت آنها، ارزیابی جهت حرکت، تشخیص انسان از حیوان می باشد.
پیاده سازی چنین ماژولی در سیستم های اتوماسیون خانگی موجب افزایش راحتی کاربران با صرفه جویی در میزان انرژی، مدیریت فضا و امنیت و ارتقای رسیدگی و مراقبت به افراد ناتوان و مسن می شود.
این فناوری به کمک مادون قرمز حرارتی امکان تشخیص فعالیت افراد را خواهد داشت و سنجش های ذکر شده را انجام و بصورت هشدار ارسال می کند.

 

 

نام استارت آپ اینترنت اشیاء : کمپانی enmo
پلت فرم های enmo هر شیء مجهز به IoT را قادر میسازد که بتواند به هر سرویس ابری ای در اطراف خود متصل شود.
این تکنولوژی که پیشرفت غیرمنتظره ای نیز داشته است، از BLE به یک روش جدید و خلاقانه استفاده میکند.
تکنولوژی Beacon منافع بسیاری دارد از جمله:
۱.رقیبی ندارد و منحصر به فرد است
۲.حتی زمانی که در جیب فرد است، قابل کشف و بازیابی است.

 

 

نام استارت آپ اینترنت اشیاء : کمپانی Numenta
فناوری “اینترنت اشیا” در حال تولید و ساخت مدل های کسب و کار بسیار جدیدی است‌ که بیشتر این مدل ها یک تغییر چشمگیر از تبدیل شدن یک محصول به یک خدمت را شامل میشود. (یک محصول که صرفا برپایه صرفه جویی اقتصادی ساخته شده ، به سمت یک سرویس خدماتی که اهداف جهت داری را شامل می شود.)
این امر باعث تغییر طرز فکر مصرف کنندگان خواهد شد به طوری که آنها به جای یک محصول فیزیکی به دنبال احساس خرسندی از برآورده شدن نیازهایشان هستند. این امر ممکن است،از یک سو دسترسی به مکانیزم هایِ اندازی گیریِ قابل اعتماد که نتیجه مستقیمِ جهانِ  هوشمندِ پیرامونمان هستند را داریم ولی از سویی دیگر، افزایش در میزان هوش ماشینی و همراه با آن،متدهای پیشرفته برای تجزیه و تحلیل اطلاعات را داریم. هوش ماشینی (هوش مصنوعی) همان چیزی ست که مدل های جدید بیزینس های مبتنی بر ارائه خدمت را سودآور می کند.
این شرکت یک پلت فرم تجزیه تحلیل دیتا براساس زمان واقعی را ساخته است که قادر به رسیدگی به هزاران درخواست به صورت همزمان و ارسال مستقیم نیازهای شرکت هایIoT بِیس است.

 

 

نام استارت آپ اینترنت اشیاء: کمپانی on3Health
استفاده از IoT برای توان بخشی به بیماران و مراقبتهایِ درمانیِ متصل به هم (هوشمند)
چه اتفاقی می افتد وقتی یک بیمار مطب پزشک خود را ترک میکند؟
شرکت On3Health ضمانت میکند که پزشکان و بهگران، میتوانند به صورت موثر جمعیت بیماران خود را در هرمکانی و به وسیله یک برنامه نرم افزاری جذاب (که به تجهیزات هوشمند به زیست شناسی بدن متصل است) تحت حمایت داشته باشند.
پلت فرم های On3Health که برای این امر خطیر طراحی شده اند،  مصرف کنندگان (پزشکان) را قادر میسازند تا بتوانند:
۱.شرایط خطرناک سرویس های مدیریتی  خود را شناسایی و مقیاس دهی کنند.
۲.فرصتهای جدیدی برای بازپرداخت هزینه ها به دست بیاورند.
۳.هزینه ها را کاهش دهند.
۴.سلامت و کیفیت زندگی بیماران خود را بهبود ببخشند.
این شرکت ارزش های اولیه خود را براساس ارتباط قوی بین ۲روش اساسیِ “مراقبت از سلامتی” پایه گذاری کرده است:
۱.شراکت کردن اعضا براساس زنجیره ارزشِ استراتژیکی که از زمانهای گذشته ایجاد شده است.
۲.به معرض نمایش گذاشتنِ نتیجه های مثبت و بالینیِ حاصل شده(جهت آگاهی و جلب اعتماد دیگران)

 

 

نام استارت آپ فناوری اینترنت اشیاء : کمپانی ElliGride
تاریخ تاسیس:۲۰۱۵
نوع فعالیت: این کمپانی یک راه حل درقالب سخت افزار و نرم افزار، برای مدیریت تجویزدارو برای گروه مشخص و خاصی از بیماران ارائه داده است.

این کمپانی درحال تلاش برای کمک به اشخاص پیرتر با رژیم های غذایی پیچیده است. نرم افزار هوشمند مدیریت تجویز دارو، رژیم بیماران رابا قرص های روزانه آنها همراه می کند.
Austin، یک نسخه تگزاسی ElliGride است که نمونه اولیه خود را تمام کرده است و درحال همکاری با یک شرکت طراحی صنعتی و درحال طراحی محصول نهائی است.

 

 

نام استارت آپ فناوری اینترنت اشیاء : آزمایشگاه تحقیقاتی Kellogg
تاریخ تاسیس: ۲۰۱۳
نوع فعالیت: این آزمایشگاه درحال توسعه و بسط نوع جدیدی از انرژی که ترکیبی از نیکل و تیتانیوم است میباشد که از طریق دمای هوا برق تولید می کند.
شرکت Hudson یک شرکت N.H بیس است که درحال حاضر درحال استفاده از منبع انرژی Nitional  برای تغذیه پلتفرم سنسورهای IoT  که سابقاً در برنامه های کاربردی مربوط به کشاورزی، ساخت و ساز و همچنین کنترل مرزها استفاده می شده است، می باشد.

 

 

نام استارت آپ فناوری اینترنت اشیاء : کمپانی Lexumo
تاریخ تاسیس: ۲۰۱۵
نوع فعالیت: این شرکت با تمرکز بر مبحث امنیت پا به عرصه فناوری IoT گذاشته است.
این شرکت یک سرویس ابری را برای سرچ کدهای اوپن سورس بک گراند و همچنین پیشگیری از هرگونه آسیب پذیری ، پیشنهاد داده است.
این سرویس می تواند برای حفاظت از وسایل اینترنت اشیاء استفاده شود.

نشانی: https://lexumo.com

 

نام استارت آپ فناوری اینترنت اشیاء : کمپانی Filament
تاریخ تاسیس: ۲۰۱۲
محل استقرار: هنگ کنگ
نوع فعالیت: این استارت آپ یک پلت فرم ابری را پیشنهاد میدهد که می تواند به وسایل هوشمند با هر برندی و به خوبی وسایل ارتباطات جمعی، ایمیل، تقویم و دیگر منابع دیتا متصل شود.

پلت فرم Ananse، دید تحلیل گرانه و هوشمند خود را به داده هایی که جمع آوری میکند، تزریق می کند که این باعث می شود مصرف کنندگان بتوانند نیازهای روزانه و روتین خود را توسط این فناوری برآورده کنند.
تکنولوژی اینترنت اشیاء بین برندهای متفاوت، استانداردهای مختلف و همچنین انواع سیستم ها پلی می زند تا مصرف کننده بتواند مصرفی بدون تناقض و منسجم را تجربه کند.

نشانی: https://filament.com

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *