خانه / آموزش / ﺩﺍﻧﺸﮕﺎﻩ ﻓﺮﻫﻨﮕﯿﺎﻥ: جذب ۴۰۰ عضو هیات علمی در دانشگاه فرهنگیان

ﺩﺍﻧﺸﮕﺎﻩ ﻓﺮﻫﻨﮕﯿﺎﻥ: جذب ۴۰۰ عضو هیات علمی در دانشگاه فرهنگیان

ﻣﻌﺎﻭن ﺁﻣﻮﺯﺷﯽ ﻭ ﺗﺤﺼﯿﻼﺕ ﺗﮑﻤﯿﻠﯽ ﺩﺍﻧﺸﮕﺎﻩ ﻓﺮﻫﻨﮕﯿﺎﻥ با اشاره به مشکلات کمبود هیات علمی در این دانشگاه گفت: به دنبال این هستیم تا با همکاری دستگاه‌ها و نهادهای ذیربط مجوز جذب ۴۰۰ نیروی هیات علمی را کسب کنیم.

تحصیلات نیوز به نقل از ایسنا:  آقای ﻃﺎﻫﺮ ﺭﻭﺷﻨﺪﻝ ﺍﺭﺑﻄﺎﻧﯽ در حاشیه برگزاری نهمین اجلاس معاونین آموزشی، فرهنگی و پژوهشی دانشگاه فرهنگیان در گرگان اظهار کردند: بیش از ۳۹ هزار دانشجو معلم در مقاطع کارشناسی ناپیوسته، کارشناسی پیوسته و کارشناسی ارشد در دانشگاه فرهنگیان مشغول تحصیل هستند.

وی با بیان اینکه دانشجویان این دانشگاه در ۱۶ رشته مشغول به تحصیل هستند، افزود: ۱۰ هزار مهارت آموز تحت ماده ۲۸ در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.

آقای روشندل تصریح کردند: نسبت دانشجو به استاد در جهان ۱۸ است اما این نسبت در دانشگاه فرهنگیان حدود ۴۴ است. در سطح کشور نیز در دانشگاه مادری مانند دانشگاه تهران حدود ۲۰ واحد کمتر است.

وی گفت: برای اینکه این موضوع را برطرف کنیم یا باید تعداد دانشجویان را کمتر کنیم و یا اینکه تعداد استادان را افزایش دهیم. امکان کم کردن دانشجو وجود ندارد زیرا کشور نیاز به معلم دارد و دچار بحران کمبود معلم است.

ﻣﻌﺎﻭن ﺁﻣﻮﺯﺷﯽ ﻭ ﺗﺤﺼﯿﻼﺕ ﺗﮑﻤﯿﻠﯽ ﺩﺍﻧﺸﮕﺎﻩ ﻓﺮﻫﻨﮕﯿﺎﻥ با بیان اینکه سونامی بازنشستگی معلمان در پیش است، اضافه کرد: در سه سال آینده یک سوم معلمان حاضر در کشور بازنشسته می شوند. در سال ۱۴۰۴ این عدد به دو سوم می رسد.

آقای روشندل در پایان با بیان اینکه به دنبال این هستیم تا از مهرماه ۲۵ هزار دانشجو را در این دانشگاه جذب کنیم، خاطرنشان کردند: در استخدام‌های جدید آموزش و پرورش ۱۷ هزار نفر پذیرفته می‌شوند که کار آموزش آنها توسط دانشگاه فرهنگیان انجام می شود. مدت آموزش این افراد حتی از دوره یک ساله به دوره تابستانه تبدیل شده و این کار خطا است. نمی توان شخصیت معلم را در این مدت کوتاه شکل داد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *